Targi Sadownictwa i Warzywnictwa po raz pierwszy w Targach Kielce. Wydarzenie już 18 i 19 stycznia
Największa w Europie Środkowo – Wschodniej wystawa branżowa dla producentów owoców i warzyw została przeniesiona do Targów Kielce. Jacek Kłudka, dyrektor Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, oraz dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, w środę, 7 grudnia podpisali umowę na organizację wydarzenia. To duży sukces kieleckiej firmy, gdyż przez 12 lat o przeprowadzenie tego wydarzenia zabiegały także inne ośrodki z całego kraju.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw. Wydarzenie organizowane przez warszawską Oficynę Wydawniczą Oikos przez ostatnie osiem lat miało miejsce w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, a wcześniej w EXPO XXI w Warszawie.

Trzynasta jego edycja zostanie przeprowadzona w Targach Kielce. W środę Jacek Kłudka, dyrektor Targów TSW oraz dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podpisali umowę na cztery lata.

Do tej pory wszystkie wydarzenia targowe były własnością Targów Kielce, prócz targów PSB, które organizowała firma zewnętrzna na naszym terenie. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to druga tego typu impreza realizowana w naszym ośrodku. Dołożymy wszelkich starań, by została przeprowadzona z satysfakcją dla wystawców i zwiedzających – zaznaczył prezes Andrzej Mochoń.

Przez lata pokazaliśmy, że można na nas liczyć. Tak będzie i tym razem! Jesteśmy przekonani, że dzięki nowej lokalizacji spotkamy się w jeszcze większym gronie i w wyjątkowej atmosferze, która od lat przyciąga wystawców i zwiedzających na nasze Targi – powiedział Jacek Kłudka, dyrektor Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.

Kolejne wydarzenie branży agro w Targach Kielce

Targi Kielce specjalizują się między innymi w wydarzeniach dla służb mundurowych. W kalendarzu są targi Polsecure – dla policji, IFRE – dla straży pożarnych, oraz MSPO – dla wojsk. Przyszedł czas na rozbudowanie oferty branży agro. Od 28 lat Targi Kielce są organizatorem największej dziś w Polsce wystawy odbywającej się w halach – Agrotechu. Jesienią kielecki ośrodek wystawienniczo – kongresowy był miejscem organizacji V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego, w którym wzięły udział delegacje z ponad 40 państw. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Targami Kielce a Oficyną Wydawniczą Oikos, 18 i 19 stycznia odbędą się tu Targi Sadownictwa i Warzywnictwa.

Szeroka oferta Targów Sadownictwa i Warzywnictwa dla producentów warzyw i owoców

Oferta wystawców z kraju i zagranicy obejmuje przede wszystkim innowacyjne technologie, maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, urządzenia do sortowania i pakowania, nawozy i środki ochrony roślin. Obecne będą firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Dwa dni konferencji i szkoleń dla sadowników i warzywników

W czasie wydarzenia odbędą się konferencje poruszające specjalistyczne dla branży tematy. Prelegentami będą naukowcy i doświadczeni praktycy.

.

.

.

18 stycznia odbędą się:

– I Konferencja Jagodowa – Malinowa i porzeczka

Konferencja Sadownicza

19 stycznia odbędą się:

X Konferencja Truskawkowa

Konferencja Warzywnicza

– Konferencji Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone.

Wejście na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa jest bezpłatne. Rejestracja online trwa na stronie www.tsw.pl. Warto wcześniej się zarejestrować, by nie tracić czasu w kolejce w dniu targów.

Źródło: echodnia.euPoprzedni artykułAle Meksyk! – nawiązanie do wpisu z 2017 roku
Następny artykułIdzie zima. Uwaga na mróz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj