Strefa Expo – w ramach IX Międzynarodowej Konferencji Borówkowej – dostępna bezpłatnie!


Trwa właśnie dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. Jedną z atrakcji podczas tego globalnego wydarzenia jest możliwość zwiedzania stoisk sponsorów i wystawców w wirtualnej Strefie Expo. Dostęp do niej po zarejestrowaniu jest bezpłatny. Wystarczy kliknąć tutaj by po chwili swobodnie odwiedzać stoiska najważniejszych firm w branży borówkowej bez opuszczania domu. Na nich czekają informacje, materiały do pobrania i konsultanci firm gotowi by odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Kto oczekuje na państwa w Strefie Expo? Wyjaśniam poniżej:

Sponsorzy główni

W gronie głównych sponsorów XIX Konferencji Borówkowej znalazła się firma Fall Creek. Szkółka ta zaopatruje plantatorów borówek na całym świecie w sadzonki wiodących odmian. W portfolio przedsiębiorstwa znajdują się takie kreacje jak np. ‘Top Shelf’, ‘Draper’, ‘Valor’, ‘Cargo’, ‘Liberty’, ‘Last Call’ czy ‘Aurora’.

Kolejny wiodącym sponsorem ważnego w skali światowej wydarzenia borówkowego jest firma Syngenta. Kwestia jakości owoców wiąże się nierozłącznie ze skuteczną ich ochroną. Fungicyd Switch 62,5 to jedno z rozwiązań z oferty Syngenty, które skutecznie stosowane jest na plantacjach borówkowych w celu przeciwdziałania rozwojowi chorób grzybowych.

Istotnym elementem produkcji owoców jest żywienie roślin. Tu z produktami i doradztwem wkracza firma Yara. Ten koncern w swej ofercie posiada produkty posypowe, do zastosowania poprzez system fertygacji a także do dokarmiania dolistnego borówek. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska tego podmiotu. Jego doradcy stworzyli kompletny program żywienia borówek w oparciu o produkty stosowane w każdy z tych sposobów. W ich gronie nawozy takie jak Yara KristaLeaf Controller czy YaraVita Frutrel, choć stosunkowo nowe, to już zyskały uznanie producentów owoców.  

Sponsorzy

W tej grupie znalazły się także firmy o zróżnicowanym profilu działalności. Reprezentowana jest tu firma nawozowa Timac Agro, a także przedsiębiorstwo oferujące biologiczne rozwiązania w zakresie ochrony roślin czy ich zapylania – Koppert. Znajdą tu państwo stoisko firmy handlowej Agrosimex o bardzo szerokiej ofercie, a także Concordii zapewniającej ubezpieczenia plantacji. Carbohort oferuje podłoża do upraw na bazie węgla, a także produkty płynne podnoszące poziom próchnicy w glebie. Firma Kubota to wiodący gracz na rynku ciągników o niewielkiej mocy, także sadowniczych. Sprzęt do nadzoru nad pracami w trakcie zbiorów oferuje z kolei Max Crop. Z zapytaniami o sadzonki zgłaszać można się na stoiska In-vitro Kusibab oraz Schrijnwerkers. Urządzeń do sortowania jagód dostarcza firma Unitec.

Wystawcy

Sponsorzy główni i zwykli, to nie wszystkie firmy, które zdecydowały się uczestniczyć w wydarzeniu. Lista jest znacznie dłuższa. Rozwiązania do sortowania borówek zaprezentują takie podmioty jak BBC, Milbor czy Vison. Porozmawiać można będzie także o mechanizacji zbiorów z przedstawicielami firm Weremczuk czy Jagoda JPS. Rozwiązania do ochrony roślin zaprezentuje Bayer, ICB Pharma i UPL Polska. Kwestie pakowania najlepiej skonsultować na stoisku Nulka. Zagadneinie kontroli warunków pogodowych i prognozowania presji zagrożeń ułatwi korzystanie z rozwiązań Metos Polska, z kolei osłonięcie roślin przed ich niekorzystnym wpływem zapewnią tunele Haygrove. Ceres wyposaża plantatorów m.in. w podłoża uprawowe, zaś ICL w nawozy, które z powodzeniem stosować można w uprawie borówki. Na stoisku Gospodarstwa Szkółkarskiego Ciepłucha zapoznać można się z ofertą odmianową i zapytać o sadzonki.

Zapraszamy do odwiedzenia Strefy Expo w ramach IX Międzynarodowej Konferencji Borówkowej 2021!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here