Strefa Expo – w ramach IX Międzynarodowej Konferencji Borówkowej – dostępna bezpłatnie!

Trwa właśnie dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. Jedną z atrakcji podczas tego globalnego wydarzenia jest możliwość zwiedzania stoisk sponsorów i wystawców w wirtualnej Strefie Expo. Dostęp do niej po zarejestrowaniu jest bezpłatny. Wystarczy kliknąć tutaj by po chwili swobodnie odwiedzać stoiska najważniejszych firm w branży borówkowej bez opuszczania domu. Na nich czekają informacje, materiały do pobrania i konsultanci firm gotowi by odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Kto oczekuje na państwa w Strefie Expo? Wyjaśniam poniżej:

Sponsorzy główni

W gronie głównych sponsorów XIX Konferencji Borówkowej znalazła się firma Fall Creek. Szkółka ta zaopatruje plantatorów borówek na całym świecie w sadzonki wiodących odmian. W portfolio przedsiębiorstwa znajdują się takie kreacje jak np. ‘Top Shelf’, ‘Draper’, ‘Valor’, ‘Cargo’, ‘Liberty’, ‘Last Call’ czy ‘Aurora’.

Kolejny wiodącym sponsorem ważnego w skali światowej wydarzenia borówkowego jest firma Syngenta. Kwestia jakości owoców wiąże się nierozłącznie ze skuteczną ich ochroną. Fungicyd Switch 62,5 to jedno z rozwiązań z oferty Syngenty, które skutecznie stosowane jest na plantacjach borówkowych w celu przeciwdziałania rozwojowi chorób grzybowych.

Istotnym elementem produkcji owoców jest żywienie roślin. Tu z produktami i doradztwem wkracza firma Yara. Ten koncern w swej ofercie posiada produkty posypowe, do zastosowania poprzez system fertygacji a także do dokarmiania dolistnego borówek. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska tego podmiotu. Jego doradcy stworzyli kompletny program żywienia borówek w oparciu o produkty stosowane w każdy z tych sposobów. W ich gronie nawozy takie jak Yara KristaLeaf Controller czy YaraVita Frutrel, choć stosunkowo nowe, to już zyskały uznanie producentów owoców.  

Sponsorzy

W tej grupie znalazły się także firmy o zróżnicowanym profilu działalności. Reprezentowana jest tu firma nawozowa Timac Agro, a także przedsiębiorstwo oferujące biologiczne rozwiązania w zakresie ochrony roślin czy ich zapylania – Koppert. Znajdą tu państwo stoisko firmy handlowej Agrosimex o bardzo szerokiej ofercie, a także Concordii zapewniającej ubezpieczenia plantacji. Carbohort oferuje podłoża do upraw na bazie węgla, a także produkty płynne podnoszące poziom próchnicy w glebie. Firma Kubota to wiodący gracz na rynku ciągników o niewielkiej mocy, także sadowniczych. Sprzęt do nadzoru nad pracami w trakcie zbiorów oferuje z kolei Max Crop. Z zapytaniami o sadzonki zgłaszać można się na stoiska In-vitro Kusibab oraz Schrijnwerkers. Urządzeń do sortowania jagód dostarcza firma Unitec.

Wystawcy

Sponsorzy główni i zwykli, to nie wszystkie firmy, które zdecydowały się uczestniczyć w wydarzeniu. Lista jest znacznie dłuższa. Rozwiązania do sortowania borówek zaprezentują takie podmioty jak BBC, Milbor czy Vison. Porozmawiać można będzie także o mechanizacji zbiorów z przedstawicielami firm Weremczuk czy Jagoda JPS. Rozwiązania do ochrony roślin zaprezentuje Bayer, ICB Pharma i UPL Polska. Kwestie pakowania najlepiej skonsultować na stoisku Nulka. Zagadneinie kontroli warunków pogodowych i prognozowania presji zagrożeń ułatwi korzystanie z rozwiązań Metos Polska, z kolei osłonięcie roślin przed ich niekorzystnym wpływem zapewnią tunele Haygrove. Ceres wyposaża plantatorów m.in. w podłoża uprawowe, zaś ICL w nawozy, które z powodzeniem stosować można w uprawie borówki. Na stoisku Gospodarstwa Szkółkarskiego Ciepłucha zapoznać można się z ofertą odmianową i zapytać o sadzonki.

Zapraszamy do odwiedzenia Strefy Expo w ramach IX Międzynarodowej Konferencji Borówkowej 2021!Poprzedni artykułDziś rozpoczyna się IX Międzynarodowa Konferencja Borówkowa
Następny artykułIX Międzynarodowa Konferencja Borówkowa oknem na świat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj