Nowe możliwości do zwalczania chwastów w jagodowych


Rozszerzenie rejestracji na pewno ucieszy producentów owoców jagodowych. Zgodnie z nową etykietą Stomp® Aqua 455 CS można stosować do odchwaszczania nie tylko plantacji truskawki, ale także porzeczki czarnej, porzeczki czerwonej i białej, agrestu, maliny oraz jeżyny.

Wymiata chwasty w jagodowych i nie tylko.

Herbicyd Stomp® Aqua 455 CS, dotychczas znany był głównie producentom warzyw i truskawek. Obecnie, dzięki rozszerzeniu zakresu rejestracji w uprawach i zastosowaniach małoobszarowych może być stosowany w kolejnych uprawach ogrodniczych i rolniczych.

Stomp® Aqua 455 CS to także rozwiązanie na chwasty w innych uprawach sadowniczych jak: grusza, wiśnia, śliwa, brzoskwinia, morela, pigwa, orzech włoski i laskowy, a także w szkółkach drzew i krzewów, plantacjach tulipanów i narcyzów czy miskanta.

Dzięki herbicydow Stompowi Aqua 455 CS można wyeliminować również chwasty w uprawach małoobszarowych warzyw: cebuli, czosnku, pora, marchwi, pietruszki korzeniowej, pasternaku, selera korzeniowego i naciowy, kopru włoskiego szparagów, rabarbaru, ogórka, dynii, chrzanu, kukurydzy cukrowej, kapusty głowiastej, włoskiej i brukselskiej, brokułu, kalafiora, jarmużu, kalarepy, sałaty, endywii, bobu, grochu i soi.

Stomp Aqua® 455 CS to także rozwiązanie dla łubinów, słonecznika, koniczyny, lucerny i tytoniu oraz dla upraw zielarskich.

Innowacyjna formulacja

Substancja czynna zawarta w preparacie Stomp® Aqua 455 CS (pendimetalina) jest zamknięta w mikrokapsułkach zawieszonych w wodzie, bez dodatku organicznych rozpuszczalników. Ściana kapsułek składa się z wytrzymałego materiału polimerowego, dobrze chroniącego substancję czynną.

Formulacja ta zapewnia wysoki poziom stabilności preparatu, nawet podczas długiego przechowywania.

Podczas przygotowywania cieczy użytkowej mikrokapsułki wchłaniają wodę na skutek zmiany ciśnienia osmotycznego. Ich ścianki powiększają się, przygotowując je do późniejszego uwolnienia substancji czynnej.

Podczas oprysku mikrokapsułki są poddane wysokiemu ciśnieniu mechanicznemu. Otwierają się i uwalniają substancję czynną.

Stomp Aqua ulotka 2016-page-002 Stomp Aqua ulotka 2016-page-002 - KopiaŁatwość użycia i usuwania pozostałości

Innowacyjna formulacja preparatu Stomp® Aqua 455 CS sprawia, że pozostałości po nim łatwo wypłukać, produkt nie plami i nie brudzi. Ponadto jest on mniej lepki i gęsty niż inne preparaty zawierające pendimetalinę, dzięki czemu łatwiej go wylewać z pojemnika i usuwać z zabrudzonych powierzchni.

Stomp Aqua ulotka 2016-page-003

 

Stomp Aqua ulotka 2016-page-003 (2)Działanie Stomp® Aqua 455 CS

Stomp® Aqua 455 CS jest pobierany przez korzenie i części nadziemne chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie ich kiełkowania i wschodów. Chwasty jednoliścienne są zwalczane do fazy pierwszego lub do początku drugiego liścia, a chwasty dwuliścienne do fazy dwóch liści właściwych.

Chwasty wrażliwe

Stomp Aqua ulotka 2016-page-002

Dawkowanie

Na plantacjach truskawek Stomp® Aqua 455 CS zaleca się stosować wczesną wiosną lub późną jesienią na glebę wolną od chwastów w dawce maksymalnej 3,5 l/ha.

Na plantacjach porzeczek i agrestu Stomp® Aqua 455 CS zaleca się stosować w dawce maksymalnej 3,5 l/ha, a malin i jeżyn – 3,0 l/ha. Zabieg należy wykonać wczesną wiosną w stanie spoczynku roślin, w okresie bezlistnym, gdy pąki kwiatowe zamknięte i okryte ciemnobrązowymi łuskami na glebę wolną od chwastów opryskując całą plantację bądź tylko pasy herbicydowe stosując osłony na dysze.

Materiał reklamowy

StompAqua_m

Poprzedni artykułWczesne truskawki z Hiszpanii bardzo tanie, ale są dobre perspektywy
Następny artykułDziś rozpoczynają się targi Fruit Logistica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj