Sadzonki malin w doniczkach P9 – czy warto i do kiedy sadzić

malinowe factoryDo założenia doświadczenia odmianowo-porównawczego w ramach projektu Malinowe Factory użyto sadzonek malin w doniczkach P9. Materiał ten w większości rozmnażany był w laboratorium kultur in vitro. O jakości i celowości używania takich roślin do zakładania malinowych plantacji informuje Wojciech Zaweracz z SZD w Brzeznej.

Ostatnim, dobrym terminem, założenia plantacji malin z sadzonek doniczkowanych, odmian owocujących na tegorocznych koniec czerwca. Wtedy jest jeszcze szansa na niewielki plon w roku założenia uprawy. Jeśli nie zależy nam na plonie w roku założenia uprawy, plantacja z sadzonek doniczkowanych można zakładać nawet później, wtedy jednak handlowy plon można uzyskać dopiero w roku kolejnym.

W. Zaweracz informuje również o tym jak postępować z zakładaniem uprawy malin odmian owocujących na dwuletnich pędach na przykładzie najnowszej tego typu odmiany o nazwie 'Prechyba’, która również została użyta do założenia doświadczenia i została posadzona w części tunelu z innymi odmianami owocującymi na pędach dwuletnich.
Poprzedni artykułZadbajmy o dobre zapylenie malin, cz. II
Następny artykułOwoce jagodowe w tunelach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj