Plantatorzy współpracujący w ramach projektu „Czas na polskie superowoce!” zapraszają do popularyzacji idei mrożenia większej ilości owoców w sezonie. Wśród pierwszych promotorów Mateusz Maruszewski, Weronika i Karol Maciejczyk, znani jako „Truskawki od Karola”. Jagodową sztafetę rozpoczyna truskawka. Plantatorzy liczą na podchwycenie pomysłu przez inne gatunki i popularyzację hasztaga #CzasNaMrożenie.

– Zastanawia zamrażarka wypełniona truskawkami na środku pola. W ten sposób chcemy Cię zaprosić na plantacje w całej Polsce. plantatorów do tego by zapraszali, a miłośników truskawek to poszukiwania „swojego plantatora”, ulubionej plantacji i ulubionej odmiany. Przyjedź, pozbieraj i wypełnij owocami swój zamrażalnik lub zamrażarkę. Czas jest ku temu znakomity. Czerwiec to jest czas na mrożenie! – tymi słowami zaprasza Mateusz Maruszewski z Farmy Mój Owoc.

Róbmy zapasy kiedy są najsmaczniejsze

– Zachęcam wszystkie gospodynie, żeby myślały o swoich domownikach i okresie, kiedy nie można dostać świeżych owoców. Kupujcie teraz, kiedy są dostępne, kiedy są najsmaczniejsze i róbcie zapasy. Później można wykorzystywać je przez całą zimę. Mając zapas mrożonych owoców można robić pyszne lody, ciasta, koktajle, kompoty. Teraz jest czas na mrożenie – poleca Anna i Janusz Maruszewscy, Farma Mój Owoc.

Zachować sezon na dłużej

– Plantatorzy truskawek zapraszają. Kupmy dużo truskawek w szczycie sezonu. Jak już będziemy mieli zakupy zrobione to pamiętajmy by zostawić w zamrażarce trochę miejsca na kolejne owoce. Idzie lato, są już pierwsze maliny. To jest czas na mrożenie – poleca dr hab. Zbigniew Jarosz, Dyrektor Instytutu Produkcji Ogrodniczej UP w Lublinie.

– Każdy producent truskawek pragnie, aby nawet kilogram owoców się nie zmarnował. W czerwcu też wszyscy chcemy zachować smak truskawek. Zamrażajmy je, przekaz jest tu prosty. Jako branża powinniśmy mówić o tym, a w social mediach dodawać hasztag #CzasNaMrożenie. Prostymi metodami przypomnimy o tym szybko i skutecznie – zachęca Albert Zwierzyński, Agro-wsparcie.pl.

To jest czas na mrożenie!

Szukajmy plantacji i ciekawych wydarzeń. Plantatorzy owoców jagodowych zapraszają nas m.in. na wielkie spotkanie miłośników truskawek i samozbiorów – 24 czerwca w Księżym Lesie w Gmina Zbrosławice na Górnym Śląsku. Wśród uczestników zostanie rozlosowana zamrażarka akcji #CzasNaMrożenie. Szczegóły w wydarzeniu „Bieg po zdrowie

Plantatorzy jagody kamczackiej zapraszają na samozbiory na 12 plantacjach w 8 województwach. Pierwsze plantacje będą otwarte już 17-18 czerwca, najwięcej 24-25, a finał akcji 1-2 lipca. Szczegółu w wydarzeniu: Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej.

Przed nami lato i Borówkobrania, na które producenci zaproszą w połowie sierpnia. Polecamy, bo to jest #CzasNaMrożenie

Źródło: KZGPOiW, Czas na polskie superowoce!Poprzedni artykułCeny truskawek i malin na rynkach hurtowych w dn. 15.06.2023
Następny artykułNawożenie borówki. Co zrobić żeby wszystkie jagody były duże i trwałe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj