Równomierne podawanie wody jest niezwykle ważne

DCIM100GOPROGOPR0590.JPGW projekcie Borówkowe Factory prezentujemy m.in. różne systemy uprawy borówek. Jeden z nich polega na sadzeniu tych roślin w donicach, które zostały zagłębione w glebie. Przy takim sposobie sadzenia borówki bardzo ważne okazuje się równomierne nawodnienie podłoża, w którym rosną rośliny. Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie udało się w tym roku wdrożyć dzięki firmie Milex.

By zapewnić równomierną dystrybucję wody i pożywki, a także nie mieć problemów z zapychaniem się kroplowników, zastosowane zostało rozwiązanie typu NetBow™. To tak naprawdę kroplownik w kształcie okręgu, przez który woda podawana jest przez 4 odporne na zatykanie kroplowniki Typhoon firmy Netafim. Wydajność podawania wody wynosi 24-36 l/godz w zależności od ciśnienia w instalacji. Dodatkowo system ten wyposażony został w antykapacz, który ułatwia równomierne nawadnianie w poszczególnych donicach.  

Tego typu system podawania jak najbardziej sprawdzi się w uprawie pojemnikach, ale według Łukasza Głuszcza z firmy Milex warto z niego skorzystać w sytuacji złej jakości wody jaka jest używana do podlewania roślin. NetBow™ oparte są na zwykłych kroplownikach z labiryntem, co sprawia że nie ma ryzyka zapychania się tego typu kroplowników. Dzięki temu systemowi zyskujemy przede wszystkim na równomierności podawania wody na całej kubaturze doniczki. Jest to wbrew pozorom bardzo ważne, gdyż gwarantuje równomierny rozwój sytemu korzeniowego w całej objętości pojemnika – podkreśla ekspert z firmy Milex.
Poprzedni artykułNadchodzi ważny czas ochrony borówki – pogoda będzie sprzyjała chorobom. Uwaga na szkodniki!
Następny artykułSytuacja na plantacjach borówki 2023. Wiosna nie sprzyja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj