Ważne elementy nawożenia truskawek w tunelach
O sukcesie ekonomicznym produkcji truskawek na wczesny zbiór decyduje nie tylko wysoka jakość owoców, ale również odpowiednio wczesne rozpoczęcie zbiorów. Do najważniejszych elementów dobrego nawożenia takich upraw należy m.in. właściwe zbilansowanie nawożenia azotem, podając go w odpowiedniej formie do kondycji roślin. Ważną rolę w uprawie truskawek odgrywa również dobre ich odżywienie wapniem. Warto również sięgać po produktu zwiększające odporność roślin na warunki stresowe.

O tym jakie produkty w przyspieszonej uprawie stosowane są w nawożeniu truskawek w gospodarstwie „Kozacka Truskawka”, które w tym roku odwiedzamy w ramach projektu „Truskawkowe Inspiracje 2021” informuje Jacek Witkowski z firmy Timac Agro.

Wśród cenionych i stosowanych przez właściciele tego gospodarstwa produktów wymienia takie nawozy jak: KSC VII Perła oraz nawozy do fertygacji z serii KSC z kompleksem biostymulującym (PHYT-ACTYL). Nawozy te nie tylko dostarczają niezbędne dla prawidłowego wzrostu truskawek pierwiastki, ale dzięki kompleksowi PHYT-ACTYL zwiększają aktywność metaboliczną roślin. Kompleks PHYT-ACTYL ma również działanie: wspomagające, stymulująco-regulujące i antystresowe. Jest to wysoko cenione przez osoby uprawiające truskawki na przyspieszony zbiór.

W materiale filmowym J. Witkowski informuje również o tym jak prawidłowo przygotować truskawki na zmienne warunki pogodowe. Podawane rekomendacje mają zastosowanie w uprawach tunelowych jak też w uprawach polowych. Wśród rekomendacji produktowych znalazły się: Fertiactyl Starter, Fertileader Leos i Fertileader Gold. Produktem, który plantatorzy chętnie stosują w celu uzupełnienia wapnia rekomenduje KSC Adur, który jest płynnym roztworem chlorku wapnia i od jego wprowadzenia na rynek został bardzo dobrze przyjęty przez plantatorów.

Poprzedni artykułJuż dziś – VIII Konferencja Truskawkowa online w ramach TSW2021
Następny artykułJak przygotować rośliny na stres?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj