Nadchodzi ważny czas ochrony borówki – pogoda będzie sprzyjała chorobom. Uwaga na szkodniki!
Borówki w uprawach polowych w zależności od odmiany oraz regionu są przed kwitnieniem lub na początku kwitnienia. Okres ten jest bardzo ważny w kontekście zabezpieczenia roślin przed takimi chorobami jak szara pleśń, antraknoza czy chorobami pędów. Miejscami pojawiają się pierwsze kolonie mszyc. Warto również dobrze przygotować się do zwalczania pryszczarka borówkowca.

Lustracje borówek w ramach projektu Borówkowe Factory realizujemy w tunelowej uprawie oraz uprawach gruntowych. Najbliższe dni będą sprzyjały infekcjom powodowanym przez zarodniki B. cinerea powodujące szarą pleśń. W tym celu warto przeprowadzić zabieg fungicydem Luna Sensatnion 500 SC, która dodatkowo będzie zabezpieczały borówki przed antraknozą i zamieraniem pędów borówki.

Tam, gdzie zaczynają się pojawiać się pierwsze kolonie mszyc, z uwagi na okres kwitnienia warto zastosować biologiczny produkt o nazwie Fitter, który swoją najlepszą skuteczność wykazuje stosowany w blokach.

Szkodnikiem, który już niedługo będzie wymagała lustracji jest pryszczarek borówkowiec. Przeciwko temu szkodnikowi warto zastosować blok dwóch zabiegów produktami Decis Mega 40 Ew oraz Movento 100 SC, które bardzo skutecznie zwalczają tą grupę szkodników. 

Więcej praktycznych informacji dotyczących zwalczania chorób i szkodników na borówkowych plantacjach w bieżących dniach oraz jak w te zabiegi prawidłowo wkomponować produkty biologiczne jak np. Serenade ASO dowiecie się z materiału filmowego:Poprzedni artykułJakie będą zbiory owoców miękkich?
Następny artykułRównomierne podawanie wody jest niezwykle ważne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj