Rosalita – w uprawie pod osłonami. Uprawa z sadzonek long cane

Ten rok jest pierwszym sezonem uprawy na większą skalę w Polsce nowej odmiany malin o nazwie ‘Rosalita’. Z tym jak plonowały rośliny tej odmiany w gospodarstwie Grzegorza i Maksa Piechów w Nałęczowie mogliśmy się przekonać odwiedzając to gospodarstwo w ostatnich daniach maja, kiedy to rozpoczynały się zbiory owoców tej odmiany uprawianej z sadzonek long cane zakupionych za pośrednictwem firmy agribrokre.eu.

W tym gospodarstwie w szklarniach sadzonki long cane zostały posadzone pod koniec marca. Jak informował Stijn Geurts z firmy agribroker.eu, odmiana ta zasługuje na uwagę z uwagi na bardzo ładne i trwałe owoce. Na jednym pędzie kwiatostanowym zawiązuje się od 30 do 50 owoców.

Odmiana ta ma dosyć kompaktowe krzewy, co powinno ułatwić zbiór owoców. ‘Rosalita’ ma szansę stać się ważną kreacją na rynku. Możliwe, że będzie to konkurencja dla takich kreacji jak ‘Enrosadira’ czy ‘Kweli’. Jest to odmiana, która ma szansę stać się kolejną ważną maliną dla osób specjalizujących się w uprawie malin deserowych pod osłonami – informował S. Geurts.

Więcej o gospodarstwie rodziny Piech, prowadzonej tam uprawie malin oraz nowatorskim systemie zarządzania podlewaniem i fertygacją o nazwie SmartGrow przeczytasz w czasopiśmie „Jagodnik” 7/2020.Poprzedni artykułTruskawki w matach CARBOMAT w produkcji towarowej
Następny artykułMałe przetwórstwo owoców – prezentacje gospodarstw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj