Regeneracja malin i poprawa parametrów owoców. Proste rozwiązania 


Wśród tegorocznych partnerów projektu Malinowe Factory jest firma Amagro, będąca dystrybutorem nawozów i biostymulatorów włoskiego producenta Valagro. W tej odsłonie z Malinowego Factory opowiemy wraz z Karolina Marzecką o prowadzonych i już zrealizowanych programach nawożenia malin.

W ramach malinowego Factory wdrażamy dwa programy nawożenia malin. Pierwszy z nich skupiony jest na poprawie funkcjonowania wiązek przewodzących i usprawnieniu transportu składników pokarmowych w roślinie. Tu głównym bohaterem jest produkt Vitaseve. Drugi program związany jest z produktami Benefit i MC Cream. Ich stosowanie ma na celu poprawę wielkości owoców i ich jakości, także w warunkach niekorzystnych dla wzrostu roślin – wyjaśnia Karolina Marzecka z firmy Valagro.

Nawozy tej firmy sprawdziły się już zresztą w sezonie 2021. Wtedy po silnym gradobiciu jakie nawiedziło ta plantację pod koniec czerwca uprawy zostały w dużym stopniu uszkodzone. Sięgnęliśmy wtedy po takie produkty jak Vitaseve i Megafol w celu poprawy przewodzenia składników pokarmowych oraz regeneracji roślin. Faktycznie program się sprawdził co było widać po tym jak zabliźniały się rany na pędach i przebiegała regeneracja – wyjaśnia Dr Paweł Krawiec.

W tym roku sprawdzany jest też program poprawy jakości owoców. Mc Cream i Benefit stosowane razem mają wyraźny wpływ na wielkość owoców ale też jak wiemy z informacji od naszych producentów na shelf life. Oba produkty stasowane są od fazy początku kwitnienia a zabiegi są powtarzane co 7-10 dni przez cały okres kwitnienia – informuje Pani Karolina z Valagro.

Regeneracja malin i poprawa parametrów owoców

Archiwum Malinowego Factory

Uzyskaj dostęp do materiałów z poprzednich edycji!
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj