Przystępujemy do poprawy parametrów profilu glebowego – rozmowa ekspertów

Ciekawą rozmowę udało się nam zarejestrować w czasie wizyty w gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach ze specjalistami z firmy Gaiago z Francji. W jej trakcie omówione problemy dotyczyły wprowadzenia w znajdujących się tutaj kwaterach doświadczalnych rozwiązań pozytywnie wpływających na jakość gleby. 

W tym gospodarstwie pojawiają się np. problemy z zaleganiem przez dłuższy czas na niektórych działkach wody po dużych opadach deszczu.

Dodatkowo po wykonaniu głębokiej odkrywki glebowej zauważono tutaj wartę podeszwy płużnej utrudniającą właściwą penetrację gleby przez system korzeniowy. W konsekwencji może to prowadzić do problemów z prawidłowym wzrostem roślin, pobieraniem składników odżywczych czy też dobrym wykorzystaniem wody.

Rozwiązaniem tych problemów może być wdrożony w tym sezonie na jednej z kwater produktu Nutrigeo, który pozwala na przywrócenie równowagi biologicznej w glebie. Optymalnym terminem jego zastosowanie na istniejących plantacjach jest końcówka sierpnia lub wrzesień. Wtedy zazwyczaj jest już odpowiednia wilgotność gleby oraz jej temperatura. Produkt ten warto również stosować już na etapie przygotowywania stanowiska pod nową uprawę. 

Więcej o tym rozwiązaniu dowiecie się w materiale filmowy. 

Zainteresowanych wprowadzonymi w tym roku w gospodarstwie dr Pawła Krawca rozwiązaniami dostarczonymi przez firmę Gaiago zapraszamy do udziału w szkoleniu, które odbędzie w tym gospodarstwie w dniu 9 września. Poprzedni artykułCeny malin deserowych i ich aktualna podaż
Następny artykułLikwidacja plantacji jagodowych w Gruzji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj