Przeziernik porzeczkowiec – nowe możliwości zwalczania

Stanisław Stankiewicz, Sumi Agro Poland
Przeziernik porzeczkowiec to szkodnik groźny, który wyrządzać może znaczne szkody. Jego zwalczanie może być bardzo efektywne, zbliżone do poziomu 100% dzięki wykorzystaniu nowego rozwiązania. Jest nim Isonet Z. To produkt feromonowy, który w żaden sposób nie obniża walorów owoców porzeczek, nie prowadzi do powstania pozostałości w nich.

Dwa lata doświadczeń, pozytywne rezultaty

Swe doświadczenia z naszym nowym, niezwykle innowacyjnym produktem w gospodarstwie Tomasza Woźniaka prowadzimy już dwa lata. Uprawiane są tu porzeczki o owocach różnych kolorów. Isonet Z to rozwiązanie rodem z Japonii. Uwalniający się stopniowo feromon sprawia, że szkodniki nie namnażają się, gdyż nie dochodzi do ich kopulacji. W prowadzonych tu doświadczeniach stwierdziliśmy niezwykle wysoką, niemal zupełną efektywność tego rozwiązania – informuje Stanisław Stankiewicz z Sumi Agro Poland. Dodaje, że produkt ten dzięki nie pozostawianiu pozostałości w owocach może być stosowany na plantacjach ekologicznych. Ale nawet w konwencjonalnych jagodnikach sprawdza się bardzo dobrze i jego wykorzystanie prowadzi do obniżenia stosowania tradycyjnej, twardej chemii.

Zawieszka Isonet Z

Więcej informacji o Isonet Z znajduje się na poniższym filmie:Poprzedni artykułCzarna malina – „naturalna aspiryna” i zamiennik innych leków
Następny artykułJuż 19 stycznia webinarium o nawożeniu i uprawie malin – pamiętaj zapisać się na nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj