Prawidłowa diagnoza patogenów w uprawie malin – dlaczego taka ważna?





Lustrację plantacji malin, gdzie już 9 września (sobota) odbędzie się tegoroczny finał projektu Malinowe Factory zaczynamy od kwater odmian ‘Enrosadira’ oraz ‘Majestic’ uprawianych na zbiór z pędów tegorocznych. W jej trakcie dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team, gospodarz projektu, wspólnie z Karoliną Felczak-Konarską z Instytutu Agronomicznego Fertico informują o groźnych, mogących wystąpić na plantacji czy też zdiagnozowanych na plantacji patogenach. Interesujące wnioski płyną również z lustracji nowej kwatery odmianowej z malinami na zbiór letni oraz nowości odmianowych do zbioru z pędów tegorocznych lub do uprawy na podwójny zbiór. 

Jak informuje K. Felczak-Konarska, na wielu plantacjach, nawet tych, gdzie rośliny są doskonałej kondycji, pojawiają się czasem rośliny o nietypowym wzroście czy też zamierające. Objawy te mogą być powodowane przez kilka czynników. Takie też wśród doskonale rosnących i plonujących roślin zdiagnozowano również w kolekcji produkcyjnej projektu Malinowego Factory. 

Więcej informacji o tym jak prowadzić prawidłową lustrację fitopatologiczną oraz o chorobach zagrażających uprawie malin dowiecie się z materiału filmowego: 







Poprzedni artykułMniejsza produkcja truskawek, malin i borówek w Hiszpanii.
Następny artykułNowoczesna uprawa borówki – Borówkowe Factory 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj