Praktycznie o odkażaniu gleby

Jednym z produktów stosowanych w „Malinowych warsztatach” do przygotowania stanowiska pod uprawę malin jest Basamid 97 GR. Już po kilku tygodniach od posadzenia sadzonek typu plug plants widoczne są efekty wynikające z zastosowania tego produktu o czym informuje Wojciech Binek z firmy UPL (dawniej Arysta).

A oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących stosowania preparatu Basamid 97 GR

1. Dawka 500 kg/ha, można zejść z tej dawki do 300 kg/ha przy plantacjach z niewielką presją chorób i szkodników glebowych.

2. Minimalna temperatura gleby, w której można zastosować Basamid to 8oC, poniżej tej temperatury może wystąpić fitotoksyczność.

3. Czas odkażania wynosi od 3 do 12 tygodni, aplikacja środka powinna odbywać się na głębokość 25 cm, gleba powinna być silnie wilgotna, wolna od resztek roślinnych i dobrze uprawiona.

4. Formulacja środka to mikrogranule, z których pod wpływem wilgoci uwalnia się gaz izotiocyjanin metylu (MITC), który jest 2,5 razy cięższy od powietrza przez co zalega w przestrzeniach glebowych.

5. Basamid zwalcza, choroby pochodzenia odglebowego powodowane przez bakterie z rodzaju Phytophtora i Verticilium oraz szkodniki glebowe tj.; mątwiki, drutowce larwy pędraków oraz kiełkujące chwasty.

6. Firma UPL Polska posiada na terenie Mazowsza dwie maszyny do precyzyjnej aplikacji Basamidu. Osobą, która może udzielić informacji dotyczących stosowania tego produktu jest m.in. Wojciech Binek z firmy UPL Polska, tel. 668 632 008Poprzedni artykułInternational Delphy Soft Fruit Event 2019 (cz. II) – trendy w produkcji owoców
Następny artykułPrezydent Polski i Minister Rolnictwa odwiedzają gospodarstwo jagodowe w Wielkopolsce

3 KOMENTARZE

  1. Słyszałam sporo pozytywnych opinii o preparacie do odkażania Bisteran. Czy ktoś z Was już go stosował?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj