Borówki w Chile
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Chilean Blueberry Committe, pomimo przymrozków w Chile, zbiory borówek w tym sezonie będą nawet nieznacznie wyższe niż w sezonie 2012/13.

alt
Pierwsze niewielkie partie owoców pozyskuje się już z plantacji w
północnych regionach kraju. Wzrostu zbiorów oczekuje się dopiero w drugiej połowie listopada, kiedy to zaczną się zbiory borówek w strefie centralnej. Przebieg pogody w ostatnim czasie sprzyja wzrostowi owoców, jedynie na południu kraju, gdzie było nieco chłodniej spowolniony został wzrost owoców. Pomimo przymrozków jakie wystąpiły w Chile, potencjał produkcyjny plantacji borówki został ograniczony w bardzo małym stopniu. Niższe zbiory będą tylko w początkowym okresie, począwszy od początku stycznia spodziewane są już normalne zbiory i wzrost eksportu borówek.

Przewiduje się, że w nadchodzącym sezonie około 32 000 ton borówki trafi do mrożenia. Zależeć to będzie jeszcze od przebiegu pogody, cen zbytu i dostępności siły roboczej. Pod tym jednak względem nie powinno być problemów, bowiem mniejsze będą zbiory innych owoców w Chile, a więc chętnych do pracy na plantacjach borówek powinno być więcej.

Poprzedni artykułO produkcji sadzonek truskawki w Janiszowicach – FILM
Następny artykułPolskie agroinnowacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj