Planasa wzmacnia swą obecność w Europie Północnej i Wschodniej

Planasa wzmacnia swą obecność w Europie Północnej i Wschodniej. Jednym z przedsięwzięć zmierzających do realizacji tego celu jest zatrudnienie na kluczowym stanowisku osoby z właściwymi kompetencjami. Nowym sternikiem firmy został Hans Obers.

Wzmożone działania firmy

Planasa na początku roku informowała już o rozpoczęciu aktywności na rynku chińskim. Ambitne plany podmiotu dotyczą jednak także północnych i wschodnich części kontynentu europejskiego. Wzrosty sprzedaży notowane są tu zwłaszcza w przypadku takich gatunków jak maliny, truskawki, borówka wysoka czy szparagi. Znaczący potencjał rynków tej części kontynentu nie uszedł uwadze kierownictwa firmy. Stąd decyzja o zatrudnieniu managera o bardzo dobrym rozeznaniu w rynku i dużej wiedzy.

Hans Obers

To osoba z 35 letnim doświadczeniem w branży ogrodniczej. Specjalizuje się w uprawie gatunków  jagodowych i szparagów. Hans Obers od wielu lat zajmował także stanowiska kierownicze, więc ma bogate doświadczenie i pożądane umiejętności. W początkach swej kariery pracował w Hargreaves Plants Holland. Zasiadał także w zarządach takich stowarzyszeń branżowych jak European Berry Breeding Association oraz European Strawberry Nursery Association. Bezpośrednio przed podjęciem pracy w Planasa Holland BV. był członkiem zespołu holenderskiego podmiotu Vissers. Pomimo zmian, Hans Obers pozostanie szefem Hansabred Breeding Station w niemieckim Dreźnie – projekcie hodowlanym w którym uczestniczy także Planasa.Poprzedni artykułAkademia Uprawy Truskawek – fotogaleria cz. II, Czerwińsk nad Wisłą
Następny artykułNawożenie jagodowych na starcie – rekomendacje Jarosława Barszczewskiego z firmy Yara Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj