Odmiany Allegro i FE1711 w projekcie – do zobaczenia już 8 maja

Dariusz Bujak De KempProjekt Truskawki w tunelach służy jako poligon doświadczalny dla wdrożeń nowych rozwiązań w dziedzinie uprawy truskawek w obiektach tunelowych. Zakres zaplanowanych działań jest niesłychanie szeroki. Badana jest przydatność różnych programów ochrony i nawożenia, konstrukcji zagonów czy rodzajów sadzonek. Sprawdzana jest także przydatność wielu odmian do uprawy w takich właśnie warunkach. Dwie z nich dostarczyła szkółka De Kemp.

Z plonowaniem tych dwóch nowych odmian, oraz kolejnych 18 kreacji będzie można zapoznać się już 8 maja podczas praktycznych warsztatów organizowanych w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. UWAGA – wymagana rejestracja.

Odmiana FE 1711

Selekcja FE 1711 cechuje się wysoką odpornością na choroby systemu korzeniowego i liści. Daje duże i smaczne owoce. Zbiory zaczynają się ok. 5 dni wcześniej niż w przypadku odmiany ‘Sonata’. Owoce nie drobnieją, dobrze znoszą transport i przechowywanie – informuje Dariusz Bujak z De Kemp.

Allegro F1

Odmiana ta równie dobrze co w tunelach sprawdza się w uprawie w otwartym polu. To kreacja wczesna, o wysokiej plenności. W tym przypadku do projektu Truskawki w tunelach dostarczyliśmy sadzonki A+, a więc inaczej niż w przypadku FE 1711, gdzie wykorzystaliśmy sadzonki tray. – wyjaśnia Dariusz Bujak.  Jakie jeszcze są różnice? W jaki sposób będą uprawiane te odmiany? Szczegóły uczestnictwa De Kemp w projekcie Dariusz Bujak omawia na poniższym filmie:

Poprzedni artykułAktualne zalecenia nawożenia dolistnego plantacji truskawek
Następny artykułWspółpraca podstawą sukcesu branży jagodowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj