Blisko morza o truskawkach
Oprócz rejonu Grójca, Czerwińska nad Wisłą czy Lubelszczyzny truskawki uprawiane są również w innych ciekawych miejscach naszego kraju, między innymi na Kaszubach. W minioną środę 23 marca Pomorski ODR oddział w Lubaniu zorganizował dla lokalnych plantatorów truskawek wiosenną konferencję. W promieniach ciepłego słońca goście mogli zaczerpnąć nieco najświeższej wiedzy, a także zapoznać się z ofertą maszyn przeznaczonych do uprawy truskawek.

Nawożenie głównym tematem

Z racji na dynamiczną sytuację na rynku nawozów dużym zainteresowaniem plantatorów cieszyły się prelekcje opiewające temat nawożenia, biostymlacji i regeneracji roślin po zimie. Na wielu plantacjach występujące mniejsze i większe uszkodzenia mrozowe niepokoją kaszubskich plantatorów i również to rodziło szereg pytań.

W sekcji poświęconej tematom czysto ochroniarskim przedstawiono szereg rozwiązań ze szczególnym naciskiem na produkty biologiczne, budujące naturalna odporność roślin a także szeroko pojęta Agrotechnikę wpisującą się w założenia nowej, zielonej polityki rolnictwa w UE.

Poprzedni artykułMiędzynarodowa Konferencja Porzeczkowa w zmienionej lokalizacji
Następny artykułSieci przeciwgradowe – czy to właściwa odpowiedź na zmieniający się klimat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj