Ochrona, nie tylko chemiczna, truskawek powtarzających owocowanie

Działania w ramach projektu Truskawkowe Inspiracje 2021 odbywają się w kilku lokalizacjach na terenie całej Polski. Jedną z nich jest gospodarstwo należące do Agronom Berries zlokalizowane w Zienkach we wschodniej Polsce. Tamtejszą uprawę truskawek powtarzających owocowanie wizytowała Barbara Witkowska z firmy Bayer. Przy okazji lustracji zdecydowała się opowiedzieć nieco na temat rozwiązań jakie niemiecki koncern oferuje do ochrony, nie tylko chemicznej, truskawek od wczesnych faz wegetatywnych aż po schyłek owocowania.

Zainteresowanych uprawą truskawek i malin realizowaną w firmie Agronom Berries zapraszamy już 6 sierpnia na szkolenia jakie w tym gospodarstwie będą odbywały się w ramach warsztatów „Truskawkowe Inspiracje 2021″ i Malinowe Factory 2021 w praktyce”. Uwaga – wymagana wcześniejsza rejestracja.

Kliknij w baner i zarejestruj swój udział.

Chemiczna ochrona na początek

Założenia stosowanego tu programu są takie, że do początków kwitnienia wykorzystujemy preparaty chemiczne. Jednym z nich jest Luna Sensation 500 S.C. Chroni ona przed szarą pleśnią czy antraknozą, ale także przed chorobami liści. Zastosowano także Movento 100 SC. W celu zwalczenia roztocza truskawkowca. – mówiła w Zienkach B. Witkowska.

Biologicznie od kwitnienia

W dalszej części wegetacji roślin agronomowie plantacji zdecydowali się na skorzystanie z dwóch produktów z asortymentu firmy Bayer. Pierwszym był Serenade ASO. To fungicyd biologiczny, który zwalcza szarą pleśń i mączniaka truskawki. Wykazuje przy okazji działanie biostymulacyjne. Drugim wykorzystanym instrumentem był Fitter. Chroni on przed szkodnikami. Produkt ten oparty jest o działanie kwasów karboksylowy, więc jest produktem kontaktowym. Niszczy przędziorki i mszyce. Dla maksymalnie dobrego działania tego środka bardzo ważna jest odpowiednia technika wykonywania zabiegów, wysoka precyzja nanoszenia cieczy roboczej na rośliny.

Więcej na filmie

Znacznie więcej szczegółów dotyczących stosowania wymienionych preparatów znajduje się poniżej w formie materiału filmowego. Warto poświęcić chwilę by zapoznać się z nowoczesnymi i efektywnymi rozwiązaniami do utrzymywania plantacji w wysokiej zdrowotności oferowanymi przez firmę Bayer:Poprzedni artykułTunele dla jagodowych z automatycznym wietrzeniem
Następny artykułCo trzeba wiedzieć o uprawie truskawek na agrowłókninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj