Pogoda zmienną jest, a ten sezon dobitnie to pokazuje. Po fali upałów nadeszło ochłodzenie. Warto na plantacjach truskawek zwrócić uwagę na nowe zagrożenia ze strony chorób, które mogą się uaktywnić. W okresie gdy trwają już zbiory truskawek, można do ochrony wykorzystać produkty naturalnego pochodzenia, nie mające okresu karencji.

W projekcie Truskawkowe Inspiracje bierze udział firma Symbioz, wraz ze swoimi unikatowymi produktami. W okresie wzrostu truskawek warto skorzystać z nawozu fosforowo-potasowego o nazwie Miligard. Bardzo ciekawym produktem jest też Cobre. Ten nawóz oparty jest o nanotechnologię cząsteczki miedzi skompleksowanej w 100% heptaglukonianem (HGA). Oba produkty można łączyć ze sobą w jednym zabiegu. Uzyskuje się w ten sposób efekt odżywienia roślin oraz ochrony przed szara pleśnią i antraknozą. Tak mieszanina powinna być stosowana w ciągu dnia na suchy liść, nawet przy słonecznej pogodzie. Na pokazowej kolekcji w Hornigach, gdzie były wykonywane takie zabiegi widać było tego efekty. Liśce były dobrze odżywione bez objawów chorób czy często spotykanego już o tej porze mączniaka prawdziwego. Jest to element wsparcia roślin w budowaniu odporności roślin przed patogenami a jednocześnie dobrego odżywienia liści i owoców, co jest bardzo ważne z punktu widzenia jakości i wielkości plonu – podkreśla Krzysztof Łęgocki z firmy ICB Pharma.

By utrzymać wyrównaną jakość owoców można skorzystać z produktu BrassiOne. Stosuje się go od fazy kwitnienia i początkowego wzrostu owoców. Można łączyć go z innymi środkami roślin czy nawozami dolistnymi. Ten nawóz dolistny zawiera kompleks mikroelementów, m.in. cynk, bor, molibden i dodatek selenu. To co najważniejsze, to zawarte w nim naturalne wyciągi roślinne, które działają jako prekursor BR. Dzięki temu w sposób naturalny podnosi koncentrację tych związków w roślinie, co wpływa pozytywnie na wiele procesów rozwojowych roślin.Poprzedni artykułTruskawkowa bessa. Ten sezon staje się koszmarem!  
Następny artykułŻywienie malin w warunkach trudnej pogodowo wiosny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj