Nowy poradnik o ochronie roślin jagodowych

W ostatnim czasie w e-sklepie na portalu jagodnik.pl pojawił Poradnik Integrowanej Ochrony Roślin Jagodowych 2018 – pozycja niezbędna do prowadzenia ochrony przeciw chorobom i szkodnikom na plantacjach roślin jagodowych.

Bazą do stworzenia tych szczegółowych zaleceń był zbiór środków dopuszczonych do obrotu i stosowania w ochronie roślin jagodowych, wg stanu Rejestru środków ochrony roślin Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na dzień 15 grudnia 2018 roku. Względem poprzedniego roku, lista środków zarejestrowanych do ochrony roślin jagodowych powiększyła się o kilkanaście pozycji, zwiększa się również liczba gatunków z grupy upraw małoobszarowych.

Nowości

W tym roku PIORJ 2018 został powiększony o porady dotyczące aronii, jagody kamczackiej oraz żurawiny – gatunki dla których dotychczas nie było możliwości prowadzenia ochrony przeciwko chorobom i szkodnikom.

Ze względu na pojawiające się oczekiwania rynku i konsumentów, rozbudowana została tabela środków biologicznej ochrony. Warto pamiętać, że korzystanie z nie chemicznych metod ochrony zyskuje na znaczeniu.

Na stronach Poradnika Integrowanej Ochrony Roślin Jagodowych znaleźć można szereg praktycznych informacji dotyczących zabiegów ochrony, a także adresy stron internetowych oraz wydawnictw, prezentacji i filmów wspomagających wszystkie decyzje dotyczące ochrony.

Gatunki roślin

Poradnik Ochrony obejmuje następujące gatunki roślin: agrest, borówka wysoka, jeżyna, malina, porzeczka czarna, porzeczka czerwona i biała, truskawka, żurawina, jagoda kamczacka, aronia.

Najnowsze wydanie Poradnika Integrowanej Ochrony Roślin Jagodowych (PIORJ) jest do kupienia w naszym e-sklepie internetowym KLIKNIJ TUTAJ.

Uwaga – osoby, które zrobiły prenumeratę czasopisma Jagodnik na 2018 rok, PIORJ otrzymają bezpłatnie w ramach opłaconej prenumeraty.

 Poprzedni artykułŚwieże owoce jagodowe również zimą
Następny artykułCięcie borówki – 2 filmy