Cięcie borówki – 2 filmy

Czy cięcie borówki jest trudne? Dla wtajemniczonych na pewno nie, a dla dobrego plonowania borówkowych krzewów jest wręcz niezbędne. Dobrą okazją do tego by nauczyć się prawidłowego cięcia borówkowych krzewów są pokazy plenerowe jakie towarzyszą corocznie organizowanej Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. W tym roku odbywać się ona będzie 1 i 2 marca, gdzie pierwszy dzień jest typowo Konferencyjny, podczas gdy drugiego dnia ruszymy w plener na plantację borówki.

Podczas ubiegłorocznej edycji Konferencji Borówkowej spotkaliśmy się na plantacji Państwa Karwowskich w Piskórce. To właśnie tam można było zobaczyć przeszło 20 letnie krzewy borówki, utrzymane w bardzo dobrej kondycji i ciągle dobrze owocujące. Swoim doświadczeniem z zakresu cięcia borówkowych krzewów podzielili się z nami sami gospodarze Hanna i Jan Karwowscy oraz dr Kazimierz Ścibisz. Była to znakomita lekcja tego jak poprawnie ciąć borówkowe krzewy.

Podczas tegorocznej edycji  Międzynawowej Konferencji Borówkowej również spotkamy się na plantacji borówki w okolicach Grójca. Będą tam odbywały się warsztaty z zakresu cięcia borówkowych krzewów, zarówno takich w pełni wzrostu i plonowania oraz młodych 3-4-letnich roślin. Planujemy również warsztaty dotyczące zakładania plantacji, doboru roślin i ich cięcia w pierwszych latach po posadzeniu. Będą również odbywały się pokazy maszyn w tym prezentowane będą opryskiwacze, belki herbicydowe oraz specjalistyczne ciągniki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w VI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej zapraszamy już teraz do rejestracji: http://www.konferencjaborowkowa.pl/rejestracja-2/Poprzedni artykułNowy poradnik o ochronie roślin jagodowych
Następny artykuł„Malinowy Czas” w Wojciechowie (cz. II)