Nowości BASF na ten sezon


Tegoroczna konferencja prasowa zorganizowana przez firmę BASF Polska towarzyszyła targom MTAS FruitPro (więcej o targach czyt…). W jej trakcie zainaugurowano jubileuszowy rok – 150-lecia działalności firmy BASF, omówiono działania realizowane przez ten koncern i poinformowanie o nowościach, dotyczących rozwijanych działań oraz nowych produktów wprowadzany w tym sezonie na krajowy rynek.

 

Cezary Urban z firmy BASF Polska
Cezary Urban z firmy BASF Polska


Jak informował Cezary Urban z firmy BASF Polska, koncern BASF to globalna firma działająca na 6 kontynentach, prowadząca produkcję w 370 fabrykach, zatrudniająca 112 tys. pracowników, a jej obrót we wszystkich gałęziach – chemikalia, produkty poprawiające wydajność, materiały i rozwiązania funkcjonalne, rozwiązania dla rolnictwa, ropa i gaz – to rocznie 74 mld euro (dane z 2013 r.) – informował prelegent. Polski odział tego przedsiębiorstwa stanowi łącznie (dane z 2013 r.) 515 osób, które zatrudnione są w 3 fabrykach i 4 centrach kompetencji (Dział Agro), wypracowujące rocznie obroty wysokości 722 mln euro.

 Marek Chojnacki z firmy BASF Polska
Marcin Chojecki z firmy BASF Polska


Producentów truskawek oraz warzyw (cebula z siewu, marchew czy grochu na zielono) powinien zainteresować nowy herbicyd Stomp Aqua 455 CS, zawiera ona pendimetalinę i jest przeznaczony do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Jak informował Marcin Chojecki z firmy BASF Polska w uprawie truskawek ten wprowadzany od tego roku na rynek herbicyd zaleca się stosować w dawce 2,5-3,5 l/ha jesienią lub wczesną wiosną (faza BBCH 93-00 ) na glebę wolną od chwastów.

Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski z BASF Polska


Informacje na temat, tegorocznej targowej nowości dedykowanej dla sadowników przedstawił z kolei Grzegorz Lewandowski z BASF Polska. Tym produktem jest Faban 500 SC, który jest mieszaninę handlową ditianonu i pirymetanilu, w formie stężonej zawiesiny ko-kryształów (Co-crystal). Został on zarejestrowany do ochrony jabłoni przed parchem jabłoni oraz grusz – przed parchem gruszy. Preparat ten w przeprowadzonych doświadczeniach wykazywał się bardzo wysoką skutecznością, dobrze wpisuje się również w program oparty na fungicydzie Delan 500 SC. Ten nowi fungicyd, rekomendujemy zastosować jeśli w okresie silnej presji ze strony parcha jabłoni występowały długotrwałe opady deszczu i utrudnione było wykonanie zabiegów w tym czasie – mówił G. Lewandowski.

Konferencję zdominowały tematy dotyczące rynku rolnego o czym informowali przedstawiciele firmy BASF Polska oraz zaproszeni producenci


Konferencję jednak zdominowały tematy dotyczące rynku rolnego. Magdalena Pietrzak z firmy BASF Polska przedstawiła wyniku projektu Farmer Performance Trials, w którym realizowano doświadczenia z zastosowaniem w gospodarstwach rolnych produktu Caryx . Realizacja tego projekty jest coraz ważniejsza, gdyż jak informowała M. Pietrzak coraz więcej nowoczesnych rolników wykonuje doświadczenie zabiegowe zanim zacznie intensywnie stosować jakąkolwiek technologię, a dzięki tym nowym wdrożeniom ma on nie tylko możliwość wypróbować u siebie nowych preparat, ale również podzielić się swoimi opiniami o tym produkcji z innymi rolnikami.

Monika Komińczyk z BASF Polska


O wybranych produktach funkcjonujących w ramach grupy AgCleence informowała Monika Komińczyk z BASF Polska. Zastosowanie tych produktów w uprawach pozwala osiągnąć zarówno wyższy plon oraz lepszą jakość produktu. Zastosowanie tych produktów zwiększa również efektywność produkcji jak również uzyskać lepszy wigor i odporność na warunki stresowe. Jak informowała w ramach tego segmentu produktów na rynku funkcjonują następujące produkty: Adexar Plus w zbożach, Systiva w jęczmieniu jarym, Retengo Plus w kukurydzy, Pictor w rzepaku oraz Cabrio Duo w ziemniakach. 

Klientów firmy BASF Polska powinien również zainteresować Serwis Zdrowe Pole, w ramach którego zostanie uruchomiony System prognozowania patogenów. Jak informował Jarosław Nadziak z BASF Polska, użytkownicy tego systemu otrzymają informacje o wystąpieniu zagrożenia ze strony sprawców chorób (początkowo będą one przygotowywane dla zbóż i rzepaku) które ułatwią podjęcie decyzji dotyczące konieczności rozpoczęcia ochrony.





Poprzedni artykułWydłużyć zbiory borówki wysokiej (cz. I) – daszki – FILM
Następny artykułNowe kompleksowe spojrzenie na odżywianie porzeczki czarnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj