Wydłużyć zbiory borówki wysokiej (cz. I) – daszki – FILM

daszki, borówka wysoka,W gospodarstwie Państwa Wilczewskich od kilku już lat realizowane są różne inwestycje związane z rozwijaniem borówkowego biznesu. Z całkowitej powierzchni 400 ha na jakiej uprawiane są borówki 140 ha zostało już osłonięte foliowymi daszkami. Dzięki temu można płynnie realizować zbiory przez cały sezon.

Zainstalowane daszki zapewniają nie tylko wysoką jakość zbieranym owocom, ale również pozwalają na płynny zbirów owoców. Dają możliwość zbiorów gdy pada niewielki deszcz (w czasie silnych opadów krzewy niestety stają się mokre), ale przede wszystkim powodują, że na roślinach nie osiada rosa i mgła, a dzięki temu zbiory bez problemu można rozpoczynać o godzinie 7.00 rano. Później gdy krzewy już obeschną pracowników przewozi się na kwatery gdzie nie ma daszków.

Zainteresowanych tego typu rozwiązaniami zapraszamy również do zapoznania się z materiale opublikowanym w czasopiśmie „Jagodnik” 1/2015 pt. „Borówki pod osłonami”.

Dużą porcję wiedzy z tego zakresu będzie można również zdobyć podczas III Konferencji Borówkowej, odbywającej się w tym roku w dniach 5-6 marca w Mszczonowie (wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji – uwaga, liczba miejsc ograniczona – szczegóły dotyczące rejestracji na www.konferencjaborowkowa.pl).Poprzedni artykułJagodnik 1/2015 – już w sprzedaży
Następny artykułNowości BASF na ten sezon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj