Nowocześnie i ekologicznie

W Konferencji Ekologicznej udział wzięło ponad 100 plantatorów
W dniu 26 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu Pierwszym odbyła się VIII Konferencja Ekologiczna pt. ,,Nowoczesne i innowacyjne metody produkcji ekologicznej owoców i warzyw”. Udział w niej wzięło ponad 100 plantatorów i ok. 20 firm, które zaprezentowały swe produkty na towarzyszącej wydarzeniu wystawie. 

VIII Konferencja Ekologiczna z atrakcyjnym programem 

VIII Konferencja Ekologiczna obfitowała w prelekcje wybitnych specjalistów. Byli w ich gronie przedstawiciele środowisk akademickich, ale i praktycy ogrodnictwa, a także reprezentanci firm z branży. Zakres poruszonych tematów był niezwykle szeroki. Poruszono w zasadzie wszystkie ważniejsze etapy przygotowania i prowadzenia plantacji jagodowych. Bardzo wyraźnie odczuwalne były też wątki patriotyczne. Wystąpiła lokalna orkiestra dęta i grupa rekonstruktorów historycznych. Prowadzący wydarzenie Stanisław Jamrozik zaprezentował się zaś w przedwojennym mundurze porucznika piechoty.

Ekspozycje firm z branży ogrodniczej

Równolegle do obywającej konferencji trwała wystawa. Tuż obok sali w której wygłaszano prelekcje i toczono dyskusje swe firmowe stoiska zorganizowali przedstawiciele wielu firm zaopatrujących przede wszystkim gospodarstwa ekologiczne, ale i konwencjonalne, w środki produkcji. Goście mieli więc szansę zapoznać się z ofertą nawozów, środków ochrony i wielu innych jeszcze rozwiązań potrzebnych do udanej produkcji jagodowych. Dzięki korzystnej relacji liczby uczestników do ilości ekspozycji i obecnych przy nich specjalistów każdy mógł poszerzyć wiedzę przed nadciągająca inaugurację nowego sezonu. Żywe dyskusje toczone zarówno na sali konferencyjne jak i w części wystawowej dowiodły, że VIII Konferencja Ekologiczna w Różańcu była wydarzeniem interesującym.

 Poprzedni artykułFruit Logistica 2019 coraz bliżej
Następny artykułSprawdzone i nowe produkty od SAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj