Nawożenie dolistne i biostymulacja truskawek – nowości z firmy Calfert

Dobrze odżywione truskawki zbudują obfity plon

Nawożenie dolistne truskawek pełni ważną rolę z ich żywieniu. Chodzi tu nie tylko o uzupełnianie niedoborów składników pokarmowych ale także dostarczanie substancji sprzyjających wzrostowi i plonowaniu roślin. Obecne lata cechują się nieprzewidywalnością warunków prawy, występowaniem znacznej liczny czynników stresowych, które mogą zaważyć na produktywności truskawkowych kwater. Calfert w swej ofercie posiada szereg produktów, których aplikacja wspomaga truskawki i pomaga uzyskać odpowiednio wysokie plony.

Nawozy z gamy Nutripower

Na tę serię produktów oferowanych przez Calfert składają się trzy preparatu o zróżnicowanym składzie. Podstawowym z nich jest Nutripower Max 20-20-20 posiada zrównoważoną kompozycję głównych makroelementów. Dodatkowo w składzie zawiera kilka innych pierwiastków, jak bor, molibden, miedź, żelazo czy cynk. Dwa kolejne nawozy Nutripower stosować należy zależnie od potrzeb roślin i fazy sezonu. Calfert oferuje również produkty o zwiększonej zawartości fosforu lub potasu.

Siła aminokwasów

Firma Calfert w 2020 roku wprowadza na rynek produkt Aminovital Power. To proszkowa forma aminokwasów. Jest ich w składzie preparatu aż 80%. W związku z tak silną koncentracją wystarczającą dawką w żywieniu dolistnym jest 0,5-1 kg/ha. – informuje Albert Zwierzyński z firmy Calfert. W jego ocenie krzewu spod osłon nie doświadczają aż tak wielu czynników stresowych jak te uprawiane w otwartym gruncie. Nie mniej jednak także i one mogą skorzystać na aplikacji aminokwasowego produktu, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Na truskawki w tunelach można więc przeznaczyć w tym okresie 0,5 kg Aminovital Power.Poprzedni artykułMalinowe Factory 2020 – będzie kontynuacja
Następny artykułSkuteczna ochrona truskawek bez pozostałości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj