Nawożenie borówki w pierwszym roku po posadzeniu

Rośliny odmiany Duke (dostawca Szkółka Koter) po kilku miesiącach wzrostu na plantacji zgodnie z zaleceniami firmy TAP
Timac Agro Polska od lat współpracuje z dr Pawłem Krawcem w zakresie dostarczania rozwiązań do żywienia roślin. W gospodarstwie naukowca realizowane są różne doświadczenia, m.in. w zakresie uprawy malin i borówek. Niedawno założona została tam nowa kwatera produkcyjna borówki wysokiej z roślin odmiany 'Duke’ (dostarczone przez Szkółka Krzewów Jagodowych Koter). Nawożenie borówki w pierwszym roku po posadzeniu jest bardzo ważne w kontekście jak najszybszego wejścia plantacji w okres produkcyjny. O tym które produkty i w jakim celu zostały tam zastosowane opowiada Inez Gamrat z TAP.

Każdy nawóz z dodatkową funkcją, każdy stosowany w odpowiednim celu

Po wysadzeniu sadzonek zastosowaliśmy dość innowacyjne, niespotykane powszechnie połączenie. Zaaplikowane zostały tu produkty Fertiactyl Starter, Fertileader Vital i Maxifruit. Każdy z nich wykazuje nieco inne działanie biostymulacyjne. Wszystkie razem wspierają więc roślinę kompleksowo. Pobudzają rozrost systemu korzeniowego, wzrost pędów, rozwój liści. Podaliśmy je w mieszaninie przez system fertygacyjny – informuje specjalista z TAP. Wyjaśnia, że decyzja o takim działaniu podyktowana była warunkami panującymi wiosną. Ta była długa, zimna i sucha. Rośliny na nowym stanowisku odczuwały stres. Stąd decyzja o podaniu im produktów, które nie tylko zawierają składniki pokarmowe, ale także wykazują dodatkowe działanie.

Szczegółowe informacje o tym w jaki sposób substancje zawarte w produktach Timac Agro zastosowanych na młodej plantacji dr P. Krawca wpływają na borówki I. Gamrat zawarła na poniższym filmie. Omawia je szczegółowo. Radzi też w jaki sposób można aplikować niektóre preparaty na plantacjach niewyposażonych w linie kroplujące by osiągnąć zamierzony efekt. To tylko niektóre z ważnych powodów dla których warto zapoznać się z poniższym materiałem nagranym w poprzednim roku na wspomnianej plantacji w Karczmiskach:

Wymienione w materiale preparaty płynne wraz z całą gamą nawozów FERTIACTYL, FERTILEADER i MAXIFRUIT są aktualnie objęte kampania handlową pod hasłem „Postaw na odporność”, które idealnie i dosłownie odnosi się do specyfiki tych produktów. Wszystkich zainteresowanych aktualnymi warunkami zakupy tych produktów zapraszamy do kontaktów z Doradcami Techniczno – Handlowymi firmy Timac Agro – dodaje Inez Gamrat. Poprzedni artykułJagodnik 2/2021 już w sprzedaży
Następny artykułOpłacalna sprzedaż świeżych owoców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj