Nawożenie upraw jest czynnikiem silnie determinującym wielkość i jakość plonu. Wymagania rynku sprawiają, że owoce truskawek, malin czy borówki kierowane do odbiorców muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące ich wyglądu czy trwałości w obrocie handlowym. Dodatkowo warto nadmienić, że rośnie także znaczenie ich dobrego smaku. Zastosowane nawozy mają olbrzymi wpływ na to, jak produkt zostanie oceniony w tych kryteriach. Każdy, komu zależy na wyprodukowaniu nie tylko wysokiego plonu ale i jagód o najwyższej jakości, powinien wykorzystywać jedynie te produkty żywieniowe, które pozwolą roślinom wykorzystać pełnię ich potencjału produkcyjnego z największymi korzyściami dla plantatora i konsumenta.

Coraz bardziej zmienne warunki uprawy, coraz większe oczekiwania rynku

truskawka

Z jednej strony do czynienia mamy z coraz bardziej zmiennymi warunkami uprawy owoców. Zmiany klimatyczne są faktem, coraz mniej osób podważa to, że zachodzą. Na domiar złego, ich dynamika stale rośnie. Z drugiej strony do czynienia mamy z wygórowanymi oczekiwaniami odbiorców. Produkt ma być piękny, trwały, smaczny i bezpieczny dla konsumenta. Taki splot czynników sprawia, że w codziennym prowadzeniu gospodarstwa i plantacji coraz mniej miejsca jest na eksperymenty polegające na wykorzystywaniu rozwiązań niesprawdzonych, niepewnych, o wątpliwej wartości. Maksymalne cele produkcyjne zrealizować można jedynie w oparciu o technologię gwarantującą pełnię zalet i przewag konkurencyjnych. Ta zasada dotyczy także nawożenia plantacji. Firma Azelis w swej ofercie posiada gamę produktów Pioner NPK. Nawozy te pozwalają na odpowiednie odżywienie roślin w warunkach relatywnie standardowego przebiegu pogody jak i wówczas, gdy płata ona figle i odbiega od oczekiwań plantatora i wymagań uprawianego gatunku.

Pioner NPK – daj sobie szansę na wysokie zbiory

Pioner NPK to w pełni rozpuszczalne w wodzie nawozy krystaliczne. Przeznaczone są stosowania dolistnego oraz do żywienia roślin poprzez system korzeniowy. Zawierają w swoim składzie komplet makroelementów – N, P, K, Mg, S – a także pełen zestaw mikroelementów, tym mikroelementy schelatowane EDTA. Producent zadbał o to, by ich aplikacja zawsze przynosiła pożądany efekt: różnicowane formulacje (Green, Blue, Orange) umożliwiają dowolne stosowanie nawozu w zależności od fazy wzrostu i wymagań konkretnych upraw. Co nie mniej ważne, nawozy te wykazują bardzo dobrą rozpuszczalność nawet w wodzie twardej i zimnej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysoce skoncentrowanej pożywki do dalszego rozcieńczania.

Jak stosować?

W nawożeniu dolistym w uprawach ogrodniczych optymalne efekty uzyskać można stosując od 1 do 5 kg produktów na każdy hektar rozpuszczonych w 200-600 l wody w pojedynczej dawce. Wykorzystując system fertygacyjny Pioner NPK podawany powinien być w stężeniu 0,05-0,2% (0,5-2 kg/1000 l wody).

Produkty z gamy Pioner NPK to kompleksowe rozwiązanie do żywienia roślin przekładające się na wysoki uzysk plonu. Owoce są dorodne, mają długi shelflife. Spełniają wysokie oczekiwania rynku i będą w przyszłości poszukiwane przez zadowolonych nabywców.

Zadzwoń po szczegóły do doradcy regionalnego: Polska zachodnia: Marek Łada kom. +48 693-700-433; Polska północna: Ireneusz Motylewski +48 694-727-940; Polska centralno-wschodnia: Katarzyna Tołyż +48 601-667-642

materiał informacyjny z firmy Azelis Polska Sp. z o. o.

Poprzedni artykułJagoda kamczacka rozpoczyna zbiory 2022
Następny artykułPrzerzedzanie owoców na krzewach borówki. Zabieg konieczny na niektórych plantacjach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj