W ramach kampanii „Czas na polskie Zapraszamy na uroczystość wręczenia tytułu „Najlepszego owocu świata 2020 według dietetyków”. Borówka zwyciężyła w plebiscycie organizowanym wśród dietetyków przez największy branżowy portal Dietetycy.org.pl.

U progu sezonu spotkanie jest okazją by docenić borówkę za bogactwo związków aktywnych o udowodnionym korzystnym oddziaływaniu na zdrowie. Więcej o jej walorach w specjalnym materiale pt. Borówka wysoka – 10 korzyści dla zdrowia

Data: 24 lipca 2020, godz. 16:00

Miejsce: Plantacja Beaty i Kazimierza Wasiak, Jastrzębia Stara, powiat grójecki. Adres: Otalążka 1

Na spotkanie zapraszają:

  • Witold Boguta – Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw
  • ​dr Justyna Bylinowska – Redaktor naczelna Dietetycy.org.pl
  • Ireneusz Komorowski – Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej
  • Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk – Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Miejsce spotkania jest symboliczne. Plantacja państwa Wasiak jest pierwszą, która zaprasza w ramach Borówkobrania – akcji promującej plantacje, na które można przyjechać i własnoręcznie pozbierać owoce. Pierwsza edycja odbędą się już w najbliższą sobotę i w niedzielę, 25-26/07. Szczegóły oferty – link

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” zorganizowane będą kolejne Borówkobrania. W sierpniu 22-23/08 i na początku września (5-6/09)

Zaproszenie konsumentów na plantacje borówki będzie okazją do edukacji. Każdy doświadczy jak trudny jest zbiór – jak wygląda charakterystyczny woskowy nalot i jak delikatnie należy obchodzić się z borówkami. Dzieci zobaczą plantacje i to jak rosną owoce. Wszyscy poczują, że za każdym owocem stoi człowiek, jego praca i pasja. Taka edukacja jest potrzebna.

W tym tygodniu tuszyła akcja na Facebooku. Już prawie 2000 osób z 70 miast, zadeklarowało zainteresowanie przyjazdem na plantacje. Pytania o adresy borókobrania dotyczą każdego praktycznie regionu Polski.

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce!”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Poprzedni artykułOchrona bez pozostałości – borówka i malina
Następny artykułDwa systemy uprawy truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj