Ochrona bez pozostałości – borówka i malina

Ochrona w okresie zbiorów owoców jest dużym wyzwaniem. Z jednej strony liczy się efektywne zwalczenie zagrożeń, zapewnienie jagodom dobrą jakość i wysoki walor handlowy. Z drugiej strony konieczne jest dochowanie wszelkich środków ostrożności mających na celu wyprodukowanie żywności bezpiecznej, bez szkodliwych dla zdrowia konsumentów pozostałości. Produkty takie w swej ofercie ma firma Agrosimex.

Zwalczanie chorób grzybowych i szkodników, 0 dni karencji

Jeden z produktów, który można stosować do zwalczania chorób grzybowych takich jak mączniaki czy szarą pleśń a jednocześnie jest akarycydem to Limocide. Pajęczaki pojawiają się w niektóre sezony właśnie w okresie zrywania owoców, ale dzięki temu produktowi można ich populację utrzymać w ryzach – mówi Janusz Miecznik. Dodaje natychmiast, że to nie jedyne tego typu rozwiązanie. Next Pro to produkt unieruchamiający szkodniki, co w efekcie prowadzi do likwidacji ich populacji. Preparat działa mechanicznie dzięki związkom sylikonowym zwalczając mszyce, przędziorki czy miodówkę. Może być stosowany w ochronie przed szkodnikami agrestu, borówki, czereśni, gruszy, jabłoni, porzeczki, śliwy, truskawki czy wiśni. Aby wykorzystać pełnię potencjału tego produktu w sposób bezpieczny dla roślin należy stosować go zgodnie z zapisami etykiety, np. w kontekście zakresu temperatur powietrza w jakich wykonywany jest zabieg. Agrosimex w swej ofercie posiada także typowy produkt grzybobójczy, który może być z powodzeniem stosowany w okresie zbiorów. To Armicarb. Posiada w swym składzie wiele substancji rozciągających, przyklejających. Dzięki nim preparat jest równomiernie nanoszony na powierzchnię chronionych roślin a jego skuteczność jest bardzo wysoka. Można nim zwalczać mączniaka prawdziwego, szarą pleśń oraz parcha jabłoni. To dość ciekawa gama produktów, które można stosować na plantacjach gruntowych i pod osłonami. Są to preparaty bezpieczne dla konsumentów, ale cechujące się przy tym wysoką skutecznością działania. Są one ujęte w projektach Malinowe i Borówkowe Factory, więc będą mogli państwo przekonać się o ich walorach – konkluduje J. Miecznik.

W okresie poprzedzającym zbiory warto stosować naturalne środki ochrony jakie oferuje AGROSIMEX

Ze swojej strony już teraz zapraszamy na film w którym doradca Agrosimex opowiada o wymienionych powyżej produktach:Poprzedni artykułBorówka na plantacji BOKO – zbiory w pełni
Następny artykułNajlepszy owoc świata 2020 według dietetyków – borówka i Borówkobranie 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj