Dwa systemy uprawy truskawek

Uprawa na wysokim zagonie w substracie - do nasadzenia posłużyły sadzonki tray plants

Lipiec to dobry czas, aby właściwie przygotować się pod letnie nasadzenia truskawek zakładane w tunelach, zarówno pod kontem jeszcze tegorocznych plonów lub upraw zakładanych na zbiór w kolejnym sezonie. W jakiej technologii warto zakładać takie uprawy informuje Tomasz Poliszak z firmy Agrimpex, które to przedsiębiorstwo było jednym z partnerów projektu Truskawki w Tunelach realizowanego w gospodarstwie „Kozacka Truskawka”.

Jak informuje Tomasz Poliszak, w realizowanym projekcie truskawki sadzono m.in. na podwyższonych zagonach ściółkowanych czarną agrowłóknią. W przypadku korzystania z tego materiału, w uprawach tunelowych celowe może być dodatkowe ściółkowanie uprawy słomom. Bardzo ważne okazuje się również wykonanie odpowiedniej wielkości otworów, w których będą rosły truskawki – dlaczego nie mogą zbyt małe – wyjaśnienie znajdziecie Państwo w filmie.

W uprawach przyspieszanych realizowanych na najwcześniejszy zbiór w tunelach, warto również posiadać białą agrowłóknię, do okrywania roślin na zimę lub wiosną w czasie nocnych spadków temperatury. O tym, że warto mieć taką możliwość wielokrotnie przekonaliśmy się realizując projektu „Truskawki w Tunelach”.

Odmiana 'Cory’ (uprawa założona z sadzonek doniczkowanych – świeżych – sierpniu w 2019 roku) i jej plonowanie w połowie maja 2020 roku na wysokich zgonach

Wartym uwagi rozwiązaniem, które sprawdza się w uprawie truskawek w tunelach, tam gdzie występują problemy z jakością gleby są wysokie zagony. W ich zakładaniu firma Agrimpex wspólnie z przedsiębiorstwem Haygrove dysponuje wiedzą i doświadczeniem w ich zakładaniu, o czym więcej informacji znajdą Państwo w przygotowanym materiale filmowym:

Poprzedni artykułNajlepszy owoc świata 2020 według dietetyków – borówka i Borówkobranie 2020
Następny artykułKrzem, potas i fosfor – poprawa kondycji malin i wzrost odporności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj