Maliny w tunelach, cz. 4: Ochrona przed szkodnikami

maliny w tunelachPora na czwartą już część zdalnej serii konferencji pt. „Maliny w tunelach. Uprawa od podstaw”. Rozpocznie się ona 17 marca o godz. 18.00. Tym razem dyskusje dotyczyć będą zagadnień związanych z ochroną roślin przed szkodnikami. Przysparza ona w niektóre lata wielu trosk, gdyż presja niechcianych na plantacji gości bywa naprawdę silna. Nieodpowiednio prowadzona lustracja i niewykonanie zabiegów na czas może wówczas mieć katastrofalne skutki.

O czym będzie mowa

Część merytoryczną webinarium otworzy wystąpienie dr Pawła Krawca z Horti Team. Plantator opowie o determinantach skutecznej walki ze szkodnikami na plantacji malin. Po nim mówiła będzie Justyna Wasiak z Sumi Agro Poland. Opowie o tym w jaki sposób rotować trzema substancjami aktywnymi, by uzyskać efekt możliwie najszczelniejszej ochrony. Trzecim mówcą czwartkowego wieczoru będzie Jan Szałas z Szałas Agro. W tracie swej prelekcji będzie przekonywał o tym, że zdrowe rośliny lepiej radzą sobie z presją szkodników, ale i łatwiej je ochronić. Przybliży więc sposoby dbania o ich kondycję. Część wykładową internetowego spotkania zamknie wystąpienie Pawła Rudzkiego z firmy Koppert. Będzie ono w pełni poświęcone metodom eliminacji groźnego szkodnika, jakim na plantacjach malin jest przędziorek chmielowiec. Czy rozwiązania biologiczne mogą tu przyjść z pomocą? Choćby w celu odpowiedzi na to pytanie warto obejrzeć ten jak i wszystkie poprzedzające go wykłady.

Jak i gdzie oglądać?

Transmisję on-line z webinarium obejrzeć będzie można na kanale YouTube czasopisma Jagodnik oraz na jego Facebook-owym profilu. Widzowie oglądający w czasie rzeczywistym przez cały czas transmisji będą mieć możliwość korzystania z chat-a w obu mediach społecznościowych. Tam można wymieniać się doświadczeniami z innymi uczestnikami, komentować wystąpienia a także zadawać pytania prelegentom. Odpowiedzi na nie zostaną udzielone po zakończeniu ostatniego wykładu, w drugiej części webinarium. Udział w nim jest bezpłatny ale i bezcenny! Serdecznie zachęcam do zarezerwowania sobie czwartkowego wieczoru na wirtualne spotkanie z ekspertami i kolegami z malinowej branży. Początek o godzinie 18.00. Zapraszam!

Poprzedni artykułPierwsze prace na plantacjach
Następny artykułNaturalni sprzymierzeńcy na plantacjach jagodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj