Macfrut 2021 coraz bliżej!

Targi Macfrut odbywały się w Rimini Expo Center
Tegoroczna edycja międzynarodowych targów Macfrut odbędzie się w dniach 7-9 września w Rimini Expo Centre we Włoszech. Po restrykcjach jakie dotknęły cały świat w 2020 i 2021 roku wydarzenie powraca do przypominającej wcześniejsze formy. Wystawa zgromadzi uczestników branży ogrodniczej z Woch i innych krajów nie tylko Europy.

800 wystawców

Zbliża się kolejna edycja Macfrut, międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej. Od 7 do 9 września w Rimini Expo Center (Włochy) przedstawiciele międzynarodowego sektora ogrodniczego ponownie spotkają się osobiście na trzydniowych targach wypełnionych wydarzeniami, testami technicznymi, a przede wszystkim rozmowami handlowymi. Łącznie będzie obecnych 800 wystawców, z których co piąty pochodzi spoza Włoch. Obecni będą reprezentanci wszystkich segmentów przemysłu (produkcja, technologia, maszyny, opakowania, logistyka, usługi itp.), a przeszło 500 międzynarodowych kupców już na tę chwilę zostało akredytowanych.

Znowu twarzą w twarz

W miarę zbliżania się 38. edycji rośnie entuzjazm nie tylko wśród profesjonalistów z branży, ale także wśród organizatorów. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowali, aby zapewnić pomyślne i bezpieczne prowadzenie tych targów. Będą one pierwszą dużą impreza poświęcona branży rolno-spożywczej, która zapewni możliwość bezpośrednich spotkań. Jesteśmy dumni, że możemy powiedzieć, że edycja Macfrut 2021 wniesie nowy powiew optymizmu – mówi Renzo Piraccini, prezes Macfrut. Następnie dodaje: Jesteśmy zadowoleni z informacji zwrotnych, które otrzymujemy od naszych wystawców. Można łatwo z nich wyczytać jak przywiązani są do tego wydarzenia. Stosunki handlowe powinny być nawiązywane i prowadzone twarzą w twarz. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy podlegały one ograniczeniom ze względu na zakaz osobistych spotkań na dużych imprezach specjalistycznych. Liczby dotyczące Macfrut pokazują, że profesjonaliści z branży bardzo chętnie spotkają się ponownie, gdyż czują taką potrzebę. Organizatorzy imprezy pracowali niestrudzenie, aby tak się stało i aby targi odbywały się w jak najbardziej bezpieczny sposób – podsumowuje Piraccini.

Renzo Piraccini, Macfrut

Także hydrydowy format

Macfrut 2021 będzie edycją specjalną, nie tylko dlatego, że będzie to pierwsze duże osobiste wydarzenie dla branży owocowo-warzywnej, ale także dlatego, że nadany mu zostanie format hybrydowy. Wszyscy ci, którzy nie będą mogli przyjechać do Rimini, mogą wziąć udział w Macfrut 2021 wirtualnie, rejestrując się na stronie macfrutdigital.com. Platforma internetowa będzie oferować możliwość odbycia spotkań B2B, obejrzenia nagranych konferencji oraz odwiedzenia wirtualnych stoisk wystawiających się firm.

Dzień Chin

Macfrut oficjalnie wystartuje 6 września wirtualną zapowiedzią poświęconą Chinom. China Day odbędzie się na platformie macfrutdigital.com i jest organizowany we współpracy z ATPC (Centrum Promocji Handlu Rolnego), chińskim organem rządowym promującym produkty rolne. Oprócz wystawy będzie wydzielona przestrzeń na spotkania B2B, a także druga edycja Forum Włochy-Chiny, które będzie największym wydarzeniem poświęconym wymianie handlowej z Chinami, jakie kiedykolwiek odbyło się poza granicami kraju. Powierzchnia wystawiennicza zostanie podzielona na dwa pawilony: pawilon Chin, w którym znajdzie się 111 chińskich firm reprezentujących czołowych producentów z 20 regionów tego kraju, w tym Guangdong (owoce tropikalne) i Hebei (jabłka i gruszki) oraz pawilon międzynarodowy, w którym znajdzie się około 20 wystawców zainteresowanych rynkiem chińskim. Wszystkie stoiska wirtualne w trakcie Macfrut online będą widoczne w języku angielskim, chińskim i włoskim, a podczas spotkań B2B dla wystawców i kupujących będzie dostępna usługa tłumaczeń angielsko-chiński.

Konferencje międzynarodowe

Zaplanowano również kilka międzynarodowych konferencji, które odbędą się osobiście, ale będą one również nagrywane i udostępniane online dla tych, którzy chcą je obejrzeć w późniejszym czasie.

Włoski Berry Congress, wspaniały nowy dodatek do Macfrut 2021, promowany przez Ncx Drahorad i ItalianBerry.it we współpracy z Macfrut, odbędzie się 8 września. Wydarzenie to skupi się na doświadczeniach z całej branży jagodowej, którymi podzielą się uczestnicy z głównych światowych obszarów produkcji i marketingu. Będzie to miejsce spotkań szkółkarzy, producentów, pakowaczy i dużych detalistów. Międzynarodowy patronat medialny nad tą częścią Macfrut objęło czasopismo „Jagodnik”.

Międzynarodowe Forum Biosolutions, którego celem jest połączenie śródziemnomorskich łańcuchów produkcyjnych i świata biostymulatorów, odbędzie się 9 września. Oba wydarzenia obejmą wystawę i konferencję.

Natomiast czwarta edycja Międzynarodowych Dni Szparagów odbędzie się przez cały czas trwaia Macfrut; będzie to trzydniowa wystawa z konferencjami, pokazami terenowymi i wizytami technicznymi w firmach poświęconych całej branży szparagowej.

Macfrut wolny od Covid-19

Zgodnie ze środkami Covid-19 podjętymi przez rząd włoski, Macfrut będzie dostępny tylko dla tych, którzy posiadają Green Pass lub równoważny certyfikat międzynarodowy. Osoby, które go nie posiadają, będą mogły przystąpić do szybkiego testu w centrum wystawienniczym przy jednym z dwóch wejść.

Źródło: Macfrut press releasePoprzedni artykułRekordowe ceny malin a owoców brakuje
Następny artykułAronia – czego ma najwięcej spośród wszystkich owoców?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj