Luna – już do ochrony truskawek

Zgodnie z decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 26 maja 2014 roku do rejestru środków ochrony roślin dopuszczonych do stosowania na terenie Polski dołączył preparat Luna Sensation 500 SC z portfolio firmy Bayer CropScience. Można go stosować w uprawie truskawek do zwalczania szarej pleśni, białej plamistości liści i mączniaka prawdziwego.

Wprowadzenie preparatu Luna Sensation 500 SC altdo programu ochrony truskawek to swego rodzaju przełom, oznacza pojawienie się nowej substancji aktywnej do walki z patogenami truskawek. W skład tego fungicydu wchodzą bowiem dwie substancje: flupyram i trifloksystrobina (znana z prepartu Zato 50 WG). Fluopyram jest substancją z grupy SDHI drugiej generacji, wykazującą bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu patogenów roślin. Tym samy Luna Sensation 500 SC jest pierwszym fungicydem, zawierającym w swoim składzie tę innowacyjną substancję o działaniu zapobiegawczym i interwencyjnym – informuje Mirosław Korzeniowski z Bayer CropScience. Wysoką skuteczność preparatu potwierdziły liczne badania w kraju jak i w Europie, gdzie znane i doceniane są produkty z grupy Luna. Podkreślana jest przede wszystkim wysoka ich wyjątkowa skuteczność w zwalczaniu patogenów grzybowych oraz wyraźny pozytywny wpływ na wysokość i jakość plonów, jak również utrzymanie ich jakości pozbiorczej.

Najważniejsze zalety produktów marki Luna w porównaniu do obecnych na rynku standardów to:

  • Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób roślin;
  • Poprawa zdrowotności i kondycji roślin;
  • Wyższa jakość plonów
  • Poprawa jakości pozbiorczej owoców i wydłużenie ich przydatności do obrotu handlowego.

Luna Sensation 500 SC jest fungicydem zarejestrowanym do ochrony truskawek przed szarą pleśnią, białą plamistością liści i mączniakiem prawdziwy. Preparat poleca się stosować w dawce 0,8 l/ha, wykonując w sezonie nie więcej jak 2 zabiegi. Cechuje się on krótkim okresem karencji wynoszącym tylko 3 dni.

W obecnej sytuacji, gdy wysoka jest presja chorób grzybowych, a na wielu plantacjach pojawiają się owoce z objawami szarej pleśni, warto zastosować produkt z zupełnie nowej grupy chemicznej, ochronić owoce i zebrać wysokie plon dobrej jakości owoców. Dodatkową zaletą tego fungicydy jest jego pozytywny wpływ na jakość pozbiorczą owoców, a więc wydłużenie ich przydatności do obrotu handlowego.Poprzedni artykułMaliny na zbiór przyśpieszony
Następny artykułOchrona truskawek i odkażanie gleby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj