Firma FineField z siedzibą w Holandii, specjalizująca się w produkcji maszyn do zbioru owoców borówki, ogłosiła niedawno nowego inwestora strategicznego. Jest nim firma Fall Creek, dobrze znana z hodowli nowych odmian borówek i produkcji materiału szkółkarskiego. Połączenie sił ma zapewnić jeszcze wydajniejsze rozwiązania do zbioru kombajnowego borówek, jak tez nowe odmiany dedykowane do tej techniki zbioru.

FineField liderem na rynku kombajnów

W 2012 roku bracia Driessenowie Marcel i Leon Driessen rozpoczęli pierwsze prace związane z budowa maszyn do mechanicznego zbioru borówek. Prze kolejne lata ich rozwiązania ciągle ewoluowały, od półmechanicznych maszyn Harvy 200 po w pełni autonomiczny samojezdny kombajn Harvy 500. Maszyna delikatnie otrząsa dojrzałe borówki z krzewów i bez uszkodzeń  podaje je do skrzynek. Wszystkie procesy są automatyczne i przyjezdne do środowiska. Kombajn napędzany jest silnikami elektrycznymi zasilanymi z paneli fotowoltaicznych umieszczanych na jego dachu.  

Leon Driessen

Inwestor z USA

Firma Fall Creek wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej koncentruje się na hodowli nowych odmian borówki, przeznaczonych do uprawy w różnych regionach świata. Firma posiada swoje oddziały i szkółki w USA, Meksyku, Peru, Hiszpanii, Holandii, RPA, a od niedawna również w Chile.

FineField wita nowego inwestora strategicznego, który będzie wprowadzał innowacje w sektorze borówkowym. Z radością ogłaszamy, że dokonaliśmy ważnego kamienia milowego na naszej drodze do zrewolucjonizowania niebieskiej branży borówek. Wspólnym celem Fall Creek i Fine Field jest wprowadzenie nowoczesnej technologii do procesu  uprawy borówek i dostarczania jak najlepszych jagód konsumentom na całym świecie.Poprzedni artykułZmiany w ochronie i odżywianiu roślin – konferencja z okazji 30-lecia Sumi Agro Poland
Następny artykułJagodnik 2/2024 już w sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj