Kolejny fungicyd do ochrony truskawek

Odmiana 'Flair'



W ubiegłym sezonie firma Syngenta wprowadziła nowy fungicyd do ochrony warzyw – Scorpion 325 SC. Skuteczność tego dwuskładnikowego fungicydu (azoksystrobina z grupy strobiluryn i difenkonazol z grupy triazoli) potwierdziło wielu producentów warzyw, w ubiegłym trudnym sezonie. Obecnie mogą go również używać producenci truskawek, do zwalczania antraknozy i białej plamistości liści.

Scorpion 325 SC to tak naprawdę połączenie technologii Amistaru z drugą substancją czynną – difenokonazolem. altDzięki tym dwóm składnikom uzyskano efekt synergii w postaci działania interwencyjnego oraz zapobiegawczego w stosunku do wielu chorób grzybowych. Scorpion znajduje zastosowanie w zwalczaniu przede wszystkim plamistości liści. Dotychczasowa jego rejestracja , która była wynikiem wzajemnego uznania rejestru środka z Niemiec umożliwiała stosowanie go w uprawach kapustnych – kalafior, kapusta głowiasta, brukselska i włoska, cebulowych – cebula, por, szczypiorek; oraz w ochronie marchwi.

Dzięki pozytywnej decyzji Komisji Rejestracyjnej o poszerzeniu rejestracji, Scorpion będzie mógł być stosowany w znacznie szerszym zakresie. W ramach rozszerzenia zakresu stosowania o tzw. zastosowania małoobszarowe środek zyskał rejestrację do ochrony kolejnych gatunków warzyw kapustnych, jak: brokuł i kapusta pekińska, strączkowych – groch oraz fasola, korzeniowych – seler korzeniowy, również sałaty, ogórka w gruncie i pod osłonami, papryki i pomidora, zarówno w gruncie, jak i pod osłonami oraz szparagów.

Scorpion stosujemy we wszystkich uprawach w uniwersalnej dawce 1 l/ha.

Listę upraw, jakie pojawią się na nowej etykiecie zamyka truskawka, gdzie rejestracja przewiduje jego stosowanie przeciwko antraknozie truskawki i białej plamistości liści. Można go stosować maksymalnie do trzech razy w sezonie, w odstępach 7-dniowych.

Karencja dla truskawek wynosi tylko 3 dni. Tym samy Scorpion doskonale uzupełni dotychczas dostępny Switch 62,5 WG, dając możliwość zwalczenia wszystkich groźnych chorób w uprawie truskawek. Krótki okres karencji, niska dawka i szeroki zakres zwalczanych patogenów czyni Scorpion nowoczesnym środkiem, który w pełni spełni wymogi integrowanej ochrony roślin, jaka obowiązuje producentów rolnych w całej Unii Europejskiej.







Poprzedni artykułAplikacje nawozowe od Intermagu
Następny artykułCzy można przetwarzać borówki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj