Jakie nawozy azotowe sprawdzają się w uprawie truskawek?


W drugiej części cyklu prelekcji „Siedem filarów produktowych w dochodowej uprawie truskawek” dr Andrzej Grenda z firmy Yara Poland przedstawia informacje dotyczące preferowanych przez ten gatunek form azotu. Omówione zostaną tu produkty, które dzięki zawartości takich właśnie form oraz towarzyszących im innych składników pokarmowych pozwalają ustrzec się przed negatywnymi skutkami przeazotowania, a jednocześnie uzyskiwać optymalne plony wysokiej jakości owoców.

W uprawie truskawek nawożenie azotem powinno być prowadzone z bardzo dużą rozwagą. Azot jest potężnym czynnikiem plonotwórczym, ale jednostronne żywienie tym składnikiem zawsze odbija się negatywnie na zdrowotności roślin i jakości owoców.

Dlatego od początku sezonu trzeba zadbać o to by azot był stosowany we właściwej – preferowanej przez truskawki formie. Wraz z tym makroelementem należy również dostarczać w odpowiednim czasie i ilości także innych, ważnych dla prawidłowego wzrostu i plonowania składników takich jak np. wapń czy potas. Pamiętając, że one też powinny być podane w takich formach, które szybko mogą zostać przez rośliny pobrane i wykorzystane.

Prezentowane w tej części prelekcji produkty doskonale wpisują się w takie właśnie oczekiwania roślin. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

W celu ustalenia precyzyjnych zaleceń nawozowych dostosowanych do konkretnej plantacji zapraszamy do kontaktu z Działem Doradztwa Ogrodniczego w firmie Yara

Więcej informacji dotyczących nawożenie truskawek znajdziecie na stronie firmy Yara poświęconej odżywianiu roślin jagodowych

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na zakup łubianek?
Następny artykułCeny belgijskich truskawek utrzymują się na dobrym poziomie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj