Pakowanie owoców miękkich – takich jak truskawki, maliny czy jeżyny – wiąże się z pewnymi wyzwaniami, z którymi boryka się większość producentów i firm pakujących. W tym artykule analizujemy 3 kluczowe wyzwania i omawiamy rozwiązania poprawiające rentowność pakowania delikatnych produktów.

PROBLEM 1: BRAK LUDZI I MOTYWACJI

Kluczową kwestią w sektorze owocowym jest deficyt ludzi chętnych do pracy na plantacji czy w pakowni. Wiele firm zgłasza trudności z rekrutacją, a rosnące wynagrodzenia nie przekonują ludzi do podjęcia pracy i traktowania jej na poważnie. Dodatkowo, gdy pracownicy pochodzą z różnych krajów, pojawia się bariera komunikacyjna i różnice kulturowe, co przekłada się negatywnie na jakość pracy i produktywność.

ROZWIĄZANIE: Oprogramowanie Libra dostarcza danych na temat wydajności poszczególnych pracowników. Monitorowani pracownicy zwykle pracują szybciej i dokładniej, a pracodawca ma obiektywne informacje na temat ich działania. Dzięki temu w łatwy sposób możesz wskazać najlepsze osoby, a te mniej wydajne przekierować do innych zajęć.

PROBLEM 2: PRZEWAŻENIA OPAKOWAŃ

Przeważenia to prawdziwy koszmar dla wielu firm pakujących miękkie owoce. Nawet kilka gramów więcej w każdym opakowaniu – szczególnie przy drogich produktach, takich jak maliny czy truskawki – może prowadzić do znacznych strat. W zależności od skali produkcji, możemy tu mówić o zmarnowanych dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych na rok.

ROZWIĄZANIE: Linie dynamiczne i linie manualne wyposażone w stanowiska z precyzyjnymi wagami zapewniają najwyższą dokładność ważenia, a przy tym gwarantują wysoką ergonomię pracy. Wagi, za pomocą sygnałów świetlnych, informują pracownika, czy dany pojemnik jest przeważony lub niedoważony. Stanowiska pracy połączone z oprogramowaniem Libra pomogły naszym klientom zaoszczędzić nawet 70 000 € w sezonie dzięki redukcji przeważeń.

PROBLEM 3: KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Duzi gracze, tacy jak sieci handlowe, w sezonie często składają zamówienia w ostatniej chwili. Wiele firm sprzedających owoce po prostu nie może sobie pozwolić na odrzucenie takich zamówień, decydując się na pracę po godzinach i pod presją czasu. Problem zaczyna się wtedy, gdy linia nie jest przystosowana do szybkich przezbrojeń i automatycznej konfiguracji.

POROZMAWIAJMY O WYZWANIACH W PAKOWANIU OWOCÓW MIĘKKICH

Milbor PMC łączy wiedzę ekspercką z praktycznym doświadczeniem w pakowaniu miękkich owoców. Bazując na 13-letniem doświadczeniu w branży owocowej stworzyliśmy własne systemy – w tym oprogramowanie Libra oraz linie ważące manualne i dynamiczne – które skutecznie rozwiązują problemy, z jakimi mierzą się nasi klienci.


Jeśli interesują Cię szczegóły naszej oferty dotyczącej pakowania owoców miękkich, zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Chętnie odpowiem na pytania, podam ceny i terminy realizacji oraz obliczę ROI dla Twojego projektu.

Michał Domański

+48 787 078 183

m.domanski@milbor.pl

Materiał promocyjny MILBOR PMC










Poprzedni artykuł8 minut. Dramat plantatorów borówki z małopolski
Następny artykułCeny truskawek w hurcie stabilne. W skupach cały czas w górę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj