Italian Berry Day na Macfrut 2021

Macfrut to dobra okazja do sprzedaży świeżych owoców, a także przedstawienia pomysłów na zwiększenie ich konsumpcji
Jagodowe silniej zaznaczą swą obecność podczas tegorocznej edycji Macfrut, która odbędzie się 7-9 września w Rimini. W środę, 8 września, odbędzie się Italian Berry Day. Wydarzenie to śmiało uznać można za największą nowość tych międzynarodowych targów branży świeżych produktów w 2021 roku.

Międzynarodowa konferencja i wystawa

Promowany przez Ncx Drahorad i ItalianBerry.it we współpracy z Ceseną Fiera, Italian Berry Day obejmie międzynarodową konferencję z udziałem kluczowych influenserów w branży, a także tematyczną powierzchnię wystawienniczą przy głównym wejściu na wydarzenie (South Hall). Konferencja zgromadzi przedstawicieli całego łańcucha dostaw. Swymi doświadczeniami podzielą się uczestnicy głównych światowych obszarów produkcji i marketingu. Będzie to wyborna platforma spotkań dla szkółkarzy, producentów, firma handlowych i dużych detalistów.

Rynek z potencjałem

Rynek jagodowych w Europie gwałtownie rośnie. W rezultacie tego zjawiska w ciągu ostatniej dekady obroty podwoiły się do poziomu około 2 miliardów euro. We Włoszech szacowany wzrost tylko w ciągu ostatniego roku wynosił 15-20%. Jesteśmy dumni z tego, że wiodąca impreza dla branży świeżych produktów we Włoszech daje szansę zaprezentowania się włoskim borówkom, jeżynom i malinom – powiedział Thomas Drahorad, prezes NCX Drahorad. Następnie dodał: Italian Berry Day  ma służyć jako międzynarodowe okno dialogowe i ekspozycyjne łańcucha dostaw. Spożycie jagód we Włoszech szybko rośnie. Z tego względu jest to szczególnie interesujący rynek dla międzynarodowych producentów, którzy są w stanie skutecznie dopełnić sezonową ofertę i dostępność produktów pochodzących z Włoch.

Organizatorzy zapraszają

Po raz kolejny Macfrut udowadnia, że ​​te targi są pełne treści, ze szczególnym uwzględnieniem głównych trendów w sektorze owoców i warzyw. Jagody już od dawna cieszą się zainteresowaniem konsumentów na całym świecie, ponieważ zapewniają ogromne korzyści prozdrowotne i są łatwe do spożycia. Potencjał wzrostu jest duży, ale jest też kilka krytycznych kwestii: wszystkie te aspekty zostaną omówione podczas tego ważnego wydarzenia zaplanowanego na 8 września – poinformował  Renzo Piraccini, prezes Macfrut.

Źródło: informacja prasowa MacfrutPoprzedni artykułDobra ochrona – jak dopryskać truskawki?
Następny artykułJagodowe na podium czyli 1 lipca w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj