Intermag wśród „Diamentów”

IntermagFirma Intermag została wyróżniona zaszczytnym tytułem „Diamentu Forbesa 2015”. To polskie przedsiębiorstwo znalazło się w prestiżowej grupie firm, które w trzech ostatnich latach dynamicznie zwiększyły swoją wartość.

Przedsiębiorstwo Intermag konsekwentnie realizuje strategię rozwoju firmy, czego dowodem są wysokie notowania w rankingach prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze. Budowana konsekwentnie, od ponad 25 lat, firma rodzinna – Intermag, na obecnym etapie rozwoju wymaga profesjonalnego zarządzania zapewniającego płynność finansową przy wysokim poziomie realizowanych inwestycji oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Zrównoważony rozwój został doceniony przez ekspertów zajmujących się oceną kondycji przedsiębiorstw, czego efektem jest przyznanie firmie Intermag prestiżowej nagrody „ Diamenty Forbesa”. Szczegóły metodologii wyceny przedsiębiorstw oraz pomiary wzrostu ich wartości zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej wyceny wartości firm, przez analityków Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją Forbesa. Wykorzystane dane finansowe pochodzą z oficjalnych informacji przekazywanych przez firmy zgodnie z polskim prawem i zebranych przez wywiadownię. Nagradzane firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży. Przedsiębiorstwo Intermag zaklasyfikowane zostało do grupy firm średnich, których przychód ze sprzedaży w 2013 r. wynosił od 50 do 250 mln złotych. Dla zachowania spójności wyników, wyeliminowano instytucje finansowe, takie jak banki, ze względu na występujące między nimi a firmami produkcyjnymi, czy handlowymi różnice dotyczące kategorii bilansowych. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 r. Na tej podstawie powstała baza przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności, a więc takich, które są rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoki stopień płynności bieżącej i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Na liście „Diamentów Forbsa” znalazły się firmy, które osiągnęły największy roczny wzrost wartości, na poziomie co najmniej 15%. W 2015 r. „Diamenty Forbesa” otrzymało ponad 1,7 tysiąca przedsiębiorstw.

Firma Intermag, uzyskała w rankingu bardzo wysokie, 12 miejsce na liście regionalnej i 148 miejsce na liście ogólnopolskiej. Przeciętny wzrost wartości (w latach 2011−2013) wynosił dla przedsiębiorstwa Intermag aż 30,8%, z kolei przychody ze sprzedaży w 2013 r. przekroczyły 73 mln zł, a zysk netto wynosił prawie 8 mln zł.

Jako dynamicznie rozwijająca się firma, Intermag została wyróżniona szeregiem innych, prestiżowych nagród, m.in. „Gazelami Biznesu” dla najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw, których ranking publikuje redakcja Pulsu Biznesu.

Poprzedni artykułWarto inwestować w uprawę malin
Następny artykułCeny truskawek w Hiszpanii wyższe o 30%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj