18 września na błoniach PGE Narodowego odbędą się III Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. O tytuł powalczą drużyny plantatorów borówek, malin, porzeczek i truskawek. Obrońcami tytułu są polscy plantatorzy malin. Zapraszamy do kibicowania i korzystania z atrakcji rodzinno-sportowego pikniku organizowanego tego dnia na błoniach PGE Narodowego. Wszystko z okazji Narodowego Dnia Sportu, w ramach promocji owoców, warzyw i aktywnego stylu życia.

Wielka promocja zdrowego stylu życia

W turnieju biorą udział plantatorzy 4 owoców jagodowych uważanych za najlepiej pasujące do „osób regularne uprawiających sport”. Wg. badań KANTAR Public borówkę i truskawkę uważa za taką 17% Polaków, czyli 5,5 konsumentów. Malinę i porzeczki odpowiednio 4,8 mln i 4,2 mln osób.

Zagrają już po raz trzeci 

Jagodowa elita zagra już po raz trzeci. Pierwszy turniej rozegrano 15 czerwca 2018 roku na stadionie w Nowej Wsi, w gminie Warka. Kolejny 14 czerwca 2019 roku na boiskach przy Arenie Lublin. Dwukrotnie tytuł jagodowych Mistrzów Świata zdobywali plantatorzy Malin. Fakt, że są niepokonani dodaje emocji tegorocznej rywalizacji. 

Organizatorem I Jagodowych Mistrzostwa Świata była Fundacja Promocji Polskiej Borówki, a pomysłodawcą ich rozgrywania agencja INSPIRE smarter branding. Event był skromny, ale pokazał pasje i możliwości współpracy w gronie producentów różnych gatunków owoców jagodowych.

II Mistrzostwa w 2019 roku patronatami objęły m.in. światowe organizacje plantatorów International Blackcurrant Association oraz International Blueberry Organization. W Lublinie obok turnieju plantatorów rozegrany został turniej z udziałem drużyn lubelskich szkół podstawowych (U-13). Pamiętne zawody, rozgrywane tuż przed 1 LIPCA, przypomniały jak hojne jest słońce na Lubelszczyźnie. 

Tegoroczny turniej odbędzie się w cieniu PGE Narodowego i w ramach Narodowego Dnia Sportu. Jest okazją do integracji i promowania sukcesów producentów i przetwórców.

 

Edukacja przez zabawę

Każdy wynik sprawi, że Polacy wygrają. Czym więcej wiemy o walorach polskich superowoców tym lepiej. Owoce powinny być częścią każdego codziennego posiłku – tego dowiemy się od dietetyków, w specjalnej strefie edukacyjnej, finansowanej z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Gdzie, o której i jak dojechać? 

Miejsce: błonia PGE Narodowego. Lokalizacja GPS: 52.24, 21.04 – link

Program III Jagodowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej:

12:00  Otwarcie bram pikniku na błoniach PGE Narodowego
12:10  Otwarcie Mistrzostw i hymn gospodarzy
12:15 Maliny 💞 – Borówki  12:45 Truskawki 🍓 – Porzeczki13:15 Borówki 🫐 – Porzeczki  13:45 Maliny 💞 – Truskawki  14:15 Truskawki 🍓 – Borówki  14:45 Porzeczki 🖤 – 💞 Maliny

15:15  Uroczyste zakończenie, wręczenie medali, pamiątkowe zdjęcia piłkarzy z kibicami i sympatykami owoców.

Dojazd na błonia PGE Narodowego: własnym autem (parking płatny 25 zł za dzień), koleją, autobusem, tramwajem. Autobusem: przystanek „Rondo Waszyngtona”, linie: 102, 111, 117, 123, 128, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24, N72. Koleją: przystanek „Stadion”. 

Zestaw kibica

Dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć swoich piłkarzy przygotowano zestaw banerów mailowych i grafik – facebook’owych i na Instagram. Wszystkie można zobaczyć i łatwo ściągnąć tutaj – PressKit

Polecamy wydarzenie na Facebooku 👉 III Jagodowe Mistrzostwa na Narodowym. Są tam aktualności i jest możliwość zaproszeni na turniej znajomych. 

Jak każe tradycja, wszystkie reprezentacje wystąpią w specjalne przygotowywanych „owocowych” strojach. Od pierwszej edycji fundatorem koszulek jest redakcja portalu i czasopisma Jagodnik.

Każda z drużyn ma też swojego sponsora wspierającego, który pomaga drużynie trenować i wygrywać. Wśród partnerów są Boryna – truskawki i Timac Agro – porzeczki.

Podaj dalej! 😉⚽🌐Poprzedni artykułMalinowe Factory 2022 – finał siódmej edycji
Następny artykułPopularne odmiany truskawek i sadzonki doniczkowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj