Gdy kwitnie borówka

kwitnienie borówki
Warto zadbać o dobre zabezpieczenie kwiatów i młodych zawiązków przed chorobami. W tym celu zabiegi zapobiegawcze należy wykonywać środkami o najwyższej skuteczności. Co w tym zakresie proponuje firma Bayer? Opowiada o tym doradca z tej firmy Barbara Witkowska.  

W okresach największego zagrożenia, czyli właśnie wtedy gdy kwitnie borówka warto sięgnąć po fungicydy o najwyższej skuteczności. Tu Barbara Witkowska z firmy Bayer proponuje użycie środka Luna Sensation 500 SC. Zawiera on dwie substancje aktywne (fluopyram i trifloksystrobina) i ma wielokierunkowe działanie: kontaktowym, systemicznym i mezostemicznym. Ważne by preparat ten stosować nie częściej jak 2 razy w sezonie. Uzupełnieniem do ochrony fungicydowej może być znany dobrze znany środek Teldor 500 SC, przeznaczony do zwalczania szarej pleśni. Z racji krótkiego okresu karencji (3 dni) można go stosować nawet w okresie przedzbiorczym. Kolejną możliwość zapobiegania występowaniu chorób grzybowych stwarza biologiczny preparat Serenade ASO. Ten biofungicyd zawiera w swoim składzie grzyb Bacillus subtilis szczep QST 713. W uprawie borówki przeznaczony jest do zwalczania szarej pleśni, ale warto pamiętać, że ma on typowe działanie zapobiegawcze.

Pod koniec kwitnienia trzeba będzie pomyśleć o zwalczaniu szkodników. Już teraz dają znać o sobie mszyce, pryszczarki i miseczniki. Po zakończeniu kwitnienia można będzie zastosować produkt Movento. Więcej o tym w kolejnej odsłonie z Borówkowego Factory  

Kwitnienie borówkiPoprzedni artykułProdukty mikrobiologiczne w ochronie malin
Następny artykułFlagowe produkty i nowości z oferty Agrosimex

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj