Fungicydowa ochrona truskawki


W najbliższy czwartek, tj. 29 kwietnia, o godzinie 20.00 rozpocznie się webinar dedykowany tematyce truskawkowej. Jego organizatorami są wydawca czasopisma Jagodnik oraz Syngenta Polska. Zaproszeni do udziału zostali także plantatorzy z dwóch ważnych stref produkcji polskiej truskawki. Internetowe spotkanie będzie więc dogodną okazją do zapoznania się z doniesieniami z regionów i refleksją na temat przebiegu bieżącego sezonu w kontekście warunków jakie panowały w poprzednich latach.

Ochrona w roli głównej

Przełom kwietnia i maja do właściwy czas by rozmawiać o ochronie plantacji. Obecna wiosna, a może wciąż jeszcze przedwiośnie, stawia przed plantatorami liczne wyzwania w tym obszarze prowadzenia uprawy. Mokra i chłodna pogoda nie sprzyja wegetacji i kwitnieniu oraz zapyleniu. Stwarza za to okazje do rozprzestrzeniania się chorób grzybowych. To zaskakujące jak bardzo różnią się poszczególne sezony. Przygotowałem na czwartkowe spotkanie spory zasób danych klimatycznych aby zobrazować skalę trudności z jaką przychodzi mierzyć się producentom truskawek. Oczywiście porozmawiamy także o konkretnych rozwiązaniach. W drugiej części webinarium odpowiemy na Państwa pytania. Możecie je zadawać na chacie na YouTube i na Facebook-u W tych mediach prowadzić będziemy relację na żywo z naszego spotkania. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa. W czwartkowy wieczór wszyscy będziemy do Państwa dyspozycji. – mówi Krzysztof Krupa z firmy Syngenta.

Kto jeszcze weźmie udział w webinarium

W wirtualnym studio zasiądzie także Damian Fudecki. To plantator truskawek i borówek, sekretarz Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki. Organizacja ta otwarta jest na ogrodników uprawiających truskawki w całej Polsce. Jak dotąd najsilniej reprezentowani są w jej szeregach producenci ze strefy warecko-grójeckiej. O aktualnej kondycji plantacji na północ od Warszawy opowie z kolei Jacek Witkowski, który uzupełni skład personalny ekspertów. To plantator truskawek a także doradca Timac Agro Polska. W swej pracy odwiedza liczne gospodarstwa głównie w okolicach Płońska więc dysponuje rozeznaniem co do aktualnych wyzwań i koniecznych do podjęcia działań w najbliższych dniach.

Interaktywnie

Zachęcam do udziału w webinarium. Można oglądać i na bieżąco komentować, prowadzić rozmowy z innymi widzami jak również kierować pytania bezpośrednio do uczestników wydarzenia. Odpowiemy na nie w drugiej części transmisji, po zakończeniu wystąpień zaproszonych gości.

Nie przegap terminu! Zapisz się już dziś!

Poprzedni artykułMalinowe Factory 2021 – IDZIEMY NA JAKOŚĆ
Następny artykułZbiory truskawek odmiany ‘Alba’ już w tym tygodniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj