Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Borówkowe Warsztaty 2019

2019-06-22

Sezon borówkowy 2019 przynosi wiele niespodzianek, niekoniecznie pozytywnych. Rośliny od początku sezonu poddawane są działaniu stresowych warunków – niskie temperatury, susza utrzymująca się do połowy maja i deszczowy okres w drugiej połowie tego miesiąca. Jaki to wszystko będzie miało wpływ na plonowanie roślin borówki w 2019 roku? Zapraszamy po praktyczną wiedzę z zakresu uprawy borówki na Borówkowe Warsztaty 2019, które będą się odbywały 22 czerwca w Karczmiskach Drugich (koło Opola Lubelskiego) w gospodarstwie dr Pawła Krawca.  

Dr Paweł Krawiec od wielu lat zajmuje się już uprawa borówki. Jego 2 ha plantacja zdominowana przez odmianę ‘Bluecrop’ to nie tylko plantacja produkcyjna. Realizowane jest tu corocznie wiele praktycznych doświadczeń związanych z nawożeniem, ochroną roślin, zwalczaniem chwastów itp. Pozwala to optymalizować zarówno programy nawożenia jak i ochrony roślin. Tą wiedzą chcemy się podzielić z producentami borówki. Dlatego zapraszamy na Borówkowe Warsztaty 2019 – 22 czerwca w Karczmiskach Drugich (koło Opla Lubelskiego). Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 13.00.

Co zobaczymy?

  • Owocująca plantacja odmiany ‘Bluecrop’, a na niej szereg doświadczeń związanych z ochroną i nawożeniem
  • Dr Paweł Krawiec przedstawi wstępne obserwacje z prowadzonych tegorocznych doświadczeń
  • Fertygacja to konieczność – ten rok dobitnie to pokazał. Jak przygotować się do fertygacji. O czym warto wiedzieć i jakich zasad przestrzegać.
  • Jak zapewnić dobrą jakość owoców (jędrność) – zaproszony ekspert
  • Przygotowania do zbiorów – warunki BHP, organizacja zbiorów i certyfikaty
  • Nowe plantacje – przygotowanie stanowiska i zagonów
  • Dyskusje przy grillu

Spotkanie będzie doskonałą okazją do spotkania się, dyskusji, wymiany poglądów o obecnym sezonie i dobrego przygotowania się do tegorocznych zbiorów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już teraz do rejestracji (kliknij przycisk poniżej). Udział w spotkaniu jest płatny i wynosi 50 zł/osoby.

Zarejestruj swój udział!

 

Szczegóły

Data:
2019-06-22
Wydarzenie Tagi:
, ,