De Kemp – coraz bardziej uznany dostawca sadzonek truskawek na polskim rynku

FE 1711 (De Kemp)
Produkcja truskawek deserowych, także w oparciu o współczesne technologie, rozwija się w Polsce. Rośnie areał upraw tunelowych, coraz nowocześniejsze stają się uprawy gruntowe. Takie systemy upraw wymagają wysokiej klasy sadzonek jeśli uprawa truskawek ma być rentowna. Jednym z nowszych podmiotów oferujących materiał nasadzeniowy na polskim rynku jest De Kemp. W Holandii to firma dobrze znana od dekad i ceniona za profesjonalizm. Odwiedziliśmy ją, by naocznie przekonać się w jaki sposób produkowane są tam sadzonki.

O De Kemp

Nieco informacji o szkółce przekazał Dariusz Bujak. Spędził on wiele lat w Holandii poznając codzienne operacje podmiotu, sposób organizacji prac i jakość produktu, który oferuje plantatorom. Obecnie specjalista działa już w Polsce. Praktyczne doświadczenia pozwalają mu doradzać w kwestii doboru odmian i sposobu ich kultywacji w sposób bardzo precyzyjny i nakierowany na końcowy sukces. Gospodarstwo szkółkarskie De Kemp działa na rynku od 55 lat. W ofercie są sadzonki świeże kopane, frigo, wielokoronowe WB, doniczkowane misted tips i tray. Produkcja odbywa się w kwaterach o łącznym areale ok. 150 ha. Od 2012 roku oferujemy także sadzonki certyfikowane do użytku w gospodarstwach ekologicznych. Jesteśmy obecnie największym europejskim producentem takiego materiału – mówił D. Bujak w Holandii.

Dariusz Bujak De Kemp

Jakie odmiany truskawek oferuje De Kemp?

W ofercie De Kemp jest łącznie ponad 20 odmian truskawek. Spośród nich zdecydowana większość nadaje się do uprawy w polskich warunkach klimatycznych. Począwszy od najwcześniejszych kreacji w De Kemp zaopatrzyć można się w sadzonki odmian ‘Allegro’, ;’Clery’, ‘Honeoye’, ‘Malling Champion’, ‘Rumba’, ‘Lambada’, ‘Darselect’, FE 1711, ‘Opera’, ‘Elsanta’, ‘Korona’, ‘Limalexia’, Sonata’, ‘Polka’, ‘Salsa’, ‘Malling Allure’, ‘Florence’, ‘Jive’, FE 1503 czy ‘Malwina’.

Nie tylko truskawki

De Kemp oferuje także karpy szparagów oraz sadzonki porzeczki czerwonej odmiany, głównie odmiany ‘Rovada’. Są one dostępne w opcji jedno, dwu lub trzypędowej. Można tu także nabyć podkładki do jabłoni i grusz. Najważniejszym kierunkiem produkcji dla De Kemp są jednak sadzonki truskawek. W wersji tekstowej relacja z gospodarstwa znalazła się w czasopiśmie Jagodnik 2/2020 a dodatkowo w numerze 3/2020 zamieszczony zostanie reportaż z gospodarstw truskawkowych w Holandii, które wykorzystuje się nabyte w De Kemp sadzonki. Więcej o ofercie szkółki można dowiedzieć się także oglądając poniższy film:Poprzedni artykułZarządzanie brygadami. Rekomendacje przed sezonem
Następny artykułJak skorzystać z kampanii „Czas na polskie superowoce!” w 2020 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj