O tym, że wysoka jakość produktu to wartość sama w sobie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale czy w przypadku sadzonek borówek warto na to zwracać uwagę? Na to pytanie w poniższym artykule odpowiada firma Plantin.

Oczywiście, że tak!

Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to czynnik równie ważny, co dobór właściwej dla naszych celów odmiany czy odpowiednie przygotowanie stanowiska pod uprawę.

Zdrowy (wolny od chorób i szkodników), mocny oraz wyrównany materiał roślinny jest gwarancją powodzenia uprawy. Przekonało się o tym wielu naszych klientów. Mając tą świadomość dokładamy wszelkich starań, aby nasze rośliny trafiały w Wasze ręce w jak najlepszej kondycji i zdrowiu. Dlatego też inwestujemy w badania. Corocznie zlecamy przeprowadzanie testów w celu potwierdzenia zdrowotności materiału roślinnego oferowanego przez naszą firmę. Badamy zdrowotność ok. 37 odmian borówki wysokiej na obecność najbardziej znaczących gospodarczo wirusów i fitoplazm borówki. Badamy czy w próbkach roślin borówki znajdują między innymi: wirus pstrości liści borówki wysokiej, wirus oparzeliny, wirus nitkowatości, wirus pierścieniowej plamistości tytoniu czy fitoplazmy karłowatości borówki wysokiej oraz wiele innych.

Wszystkie nasze rośliny mają swój początek w laboratorium kultur in vitro, z którym ściśle współpracujemy, i które znajduje się w firmie Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Kusibab (GOTK). Daje nam to pewność, że rozmnażane przez nas rośliny są sprawdzone także pod kątem zgodności odmianowej.

Dlaczego rozmiar M-84?

W 2015 roku wprowadziliśmy nowy standard sadzonek borówki w wielodoniczkach M-84, o pojemności pojedynczej komórki 92 cm3 (84 sztuk roślin z jednej odmiany; rozmiar wielodoniczki:  31 cm x 53 cm x 8 cm).

Jakie to ma znaczenie?

Większa przestrzeń dostępna dla korzeni sadzonki powoduje, że rośliny rozwijają silniejszy system korzeniowy, co za tym idzie są znacznie mocniejsze i mogą być przesadzane bezpośrednio do większych pojemników, np. o pojemności 3 l lub nawet 5 l. W sezonie letnim borówka w wielodoniczkach M-84 w naszej szkółce uprawiana jest na otwartej przestrzeni, przez co jesienią rośliny mają już zdrewniałe łodygi i są całkowicie mrozoodporne.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu – www.plantin.com.pl

Informacja promocyjna firmy PLANTIN

Poprzedni artykuł„Złote innowacje” dla jagodowych przetworów
Następny artykułPotężne zniszczenia plantacji jagodowych w Hiszpanii i Maroko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj