Czerwona porzeczka w szpalerze i trochę inne nawożenie

Rovada - przygotowana do sprzedaży

Timac Agro Polska to firma, która konsekwentnie wspiera rozwój uprawy porzeczki w Polsce. Uprzednio zaangażowana była w projekt Porzeczkowy Zawrót Głowy, a obecnie w Demo Farmę. Przedsięwzięcia, których sternikami są dr Piotr Baryłą i Tomasz Woźniak, służą jako instrumenty do wyszukiwania optymalnych rozwiązań w produkcji owoców. Na tegorocznym spotkaniu dokonano podsumowania wyników prac i obserwacji. O żywieniu porzeczek kolorowych uprawianych w szpalerach mówił w Jastkowie Bartłomiej Drzazga z Timac Agro Polska.

Od samego początku…

Jak poinformował doradca TAP starsza część plantacji została założona w 2018 roku. Troska o kondycje i właściwe odżywienie roślin rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej. Najpierw zaaplikowany został obornik, wysiano także przedplon. Potem wykonano analizy gleby w celu stwierdzenia ich faktycznej zasobności. Okazało się, że konieczne dla dobrego wzrostu było uzupełnienie gleby o niektóre pierwiastki, m.in. fosfor. Ten dostarczony został w formie TOP-PHOS.

Coroczne aplikacje

Rola produktów TAP nie zakończyła na etapie przygotowywania stanowiska pod szpalerową uprawę porzeczek. Kompleksowy program żywienia roślin realizowany jest każdego sezonu, począwszy od wczesnej wiosny. Wtedy to podawany jest PHYSIOMAX 975, a więc produkt bogaty w odżywczy wapń. Aplikowany jest także EUROFERTIL 33, bezchlorkowy nawóz wieloskładnikowy. FERTIACTYL Starter ma za zadanie wesprzeć rośliny w wykorzystaniu pełni ich potencjału rozwoju i wzrostu po okresie zimy.

Także pozakorzeniowo

Składniki odżywcze przeznaczone dla porzeczek aplikowane są także dolistnie. Na plantacji w Jastkowie wykorzystuje się produkty z a gamy FERTILEADER oraz nawóz Maxifruit.

To najważniejsze z produktów o których mówił B. Drzazga. Pełna jego wypowiedź znajduje się poniżej. Warto się z nią zapoznać, gdyż dość szczegółowo tłumaczy w niej zasadność korzystania z poszczególnych produktów.Poprzedni artykułŚwidośliwa – smaczna i piękna
Następny artykułOGŁOSZENIE. Sprzedam plantację borówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj