Nawożenie truskawek w tunelach po zbiorze owoców

Nawozy do fertgacji truskawekOkres pozbiorczy w kontekście nawożenia truskawek jest bardzo ważny. To właśnie w tym czasie decyduje się w dużej mierze wielkość plonowania w kolejnym sezonie Zadbane rośliny w sierpniu i wrześniu zawiążą dużo pąków kwiatowych, które zakwitną w kolejnym roku.

Makro i mikoelementy

Podstawowym produktem do żywienia truskawek w okresie pozbiorczym w ofercie firmy Calfert jest Fertygold. Zawiera on zrównoważoną kompozycję NPK 18-18-18 oraz bogatą kompozycję mikroelementów. Aby jeszcze lepiej wyposażyć rośliny w dostatek mikroelementów rekomenduję podanie im Calfert Berry Duo. Oba te produkty można stosować łącznie, zwłaszcza po zbiorach. – informuje Albert Zwierzyński z firmy Calfert.

Czy koszenie liści jest potrzebne?

To jeden z częstych zabiegów fitosanitarnych. Stare liście są usuwane, a rośliny muszą wykształcić nowe, zdrowsze. Zdarza się jednak, że na nowych liściach pojawiają się oznaki niedoborów magnezu. To ważny pierwiastek w kontekście wytwarzania chlorofilu. Aby uzupełnić jego stan w roślinie zalecam aplikację preparatu Calfert Basic Magnez. Poza magnezem zawiera on także siarkę. Ten produkt także można aplikować poprzez system fertygacyjny wspólnie z Calfert Fertygold, a mieszanina tych produktów sporządzana w jednym zbiorniku jest stabilna i bezpieczna dla roślin. – wyjaśnia Albert Zwierzyński.

Zadbać o korzeń

Okres pełni lata jest trudnym czasem dla systemu korzeniowego truskawek. Panują upalne pogody, a wody z deszczu jest niewiele lub nie ma jej prawie w ogóle. Aby zatroszczyć się o rozwój systemu korzeniowego, o właściwą ilość korzeni włośnikowych specjalista z firmy Calfert rekomenduje aplikację nawozu Humik. Zawiera on kwasy humusowe i aminokwasy oraz składniki mineralne.

Więcej na filmie

Zasygnalizowane powyżej wątki to jedynie część zagadnień, jakie za ważne w okresie pozbiorczym w nawożeniu truskawek uznaje Albert Zwierzyński. Specjalista w formie prezentacji filmowej formułuje zalecenia dotyczące aplikacji wspomnianych produktów. Odnosi się w niech także do żywienia pozakorzeniowego krzewów. Podawanie składników odżywczych truskawkom nalistnie w formie oprysku w pewnych okolicznościach może dać bardzo dobre rezultaty. Aby dowiedzieć się na jakie preparaty należy zwrócić uwagę warto obejrzeć poniższy film:

Poprzedni artykułSadzonki truskawek – plug czy frigo plug?
Następny artykułOcena odmian i systemów uprawy malin – Malinowe Warsztaty 8 września 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj