W sytuacji gdy rośliny borówki narażane są na rozmaite czynniki stresowe w tym wysokie temperatury, silne nasłonecznienie czy nawet gradobicia, warto wspomagać rośliny poprzez odpowiednie nawożenie. Jak to robi i jak najlepiej wykorzystać moc nawozów Timac Agro Polska  – podpowiadają Inez Gamrat i Bartłomiej Drzazga.

W sytuacji gdy rośliny borówki były na stres w postaci gradu, ważne staje wzmocnienie i odbudowa uszkodzonych liści czy pędów. Tu godnym polecenia będzie nasz Fertileader Vital napakowany kompletem makro i mikroelementów w połączeniu z naszym innowacyjna formuła Seactiv. Taki skład nawozu pozwala szybko wzmocnić roślin, zaleczyć powstałe rany i zastymulować rośliny do tworzenia nowych przyrostów. Można zatem szybko odbudować masę zieloną rośliny, czyli fabrykę asymilatów – podkreśla Inez Gamrat. W standardowym programie nawożenia borówki to właśnie Fertileader Vital polecany jest do zastosowania w okresie intensywnego wzrostu zawiązków owocowych, podobnie jak Maxi Fruit. Warto podkreślić, ze sercem tego nawozu jest kompleks NMX, który zawiera prekursory fitohormonów a dzięki temu wspomaga w roślinach produkcję fitohormonów , które są im potrzebne w danej fazie wzrostu – podkreśla Bartłomiej Drzazga z TAP. Jednocześnie Maxi Fruit wpływa na wyrastanie większych i bardziej wyrównanych owoców a więc – na plon ilościowy i jakościowy. Jednocześnie w fazie wzrostu owoców warto zastosować Fertileder Elite – to elitarny nawóz wapniowy, który działa skutecznie, szybko się wchłania a przy jego stosowaniu nie ma zagrożenia powstania uszkodzeń na roślinach. Stosując Fertileder Elite w fazie wzrostu zawiązków przygotowujemy je do tego by były jędrne, chrupkie, smaczne i trwałe w obrocie handlowym – podkreśla Inez Gamrat.

Powyższy materiał filmowy został zrealizowany przed nawałnicą jak przeszła przez plantacje Borówkowego Factory 24 czerwca. Tuż po niej, gdy rośliny zostały mocno zniszczone przez grad, firma Timac Agro Poslak przekazała nawozy Fertileder Vital i Fertileader Magnum do odbudowy roślin. Jakie będą tego efekty, pokażemy już niebawem.

Pierwsze zabiegi po gradzie wykonano z wykorzystaniem Fertileder Vital i Fertileader Magnum


Poprzedni artykułBorówkowe Factory i Malinowe Factory po gradzie. Sceny drastyczne dla ogrodników
Następny artykułMisecznik i pryszczarek w borówce. Kiedy i jak zwalczać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj