W okresie wzrostu owoców borówki bardzo ważne stają się lustracje na obecność szkodników. Mogą pojawić się mszyce, zwójki również pryszczarek borówkowiec i misecznik. Warto również zacząć prowadzić monitoring na obecność muszki plamoskrzydłej.

W odniesieniu do pryszczarka borówkowca i coraz częściej spotykanego na plantacjach borówki misecznika, warto sięgnąć po produkt Movento. Movento warto zastosować odpowiednio wcześnie, zanim liście wierzchołkowe zostaną zwinięte przez larwy pryszczarka. Jeśli do tego dojdzie przerwane zostają wiązki przewodzącej i produkt wraz z sokami roślinnymi nie dotrze do wierzchołków pędów – podkreśla Barbara Witkowska z firmy Bayer. Movento zwalcza również całą grupę czerwców do który należy coraz bardziej powszechny na plantacjach borówki misecznik. To właśnie w czerwcu młode larwy szkodnika migrują na liście borówki i jest dobry moment na zwalczanie tego szkodnika.

W przypadku upraw krzewów jagodowych (malina, borówka, porzeczki) Movento zaleca się stosować w dawce –  0,75 l/ha. W zależności od wieku i wielkości krzewów ilość wody  do zabiegu to 500-750 l/ha. Movento jako preparat systemiczny nie wymaga dużych ilości wody.

Poprzedni artykułBudujemy plon ilościowy i jakościowy w borówce
Następny artykułHodowlane Rendez-Vous – degustacje truskawek i znacznie więcej – FOTOGALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj